Strašilka australská

23. srpna 2009 v 22:01 | Karol
Strašilka australská (Extatosoma tiaratum)
Původ:
Strašilka australská pochází ze suchých lesů Austrálie a Nové Guineje.

Vzhled:
Samička:
Je větší než sameček. Dosahuje velikosti až 15 cm, obvykle hnědou až světle zelenou barvu, mohou se však vyskytovat albíni. Má zakrnělá, nevyvinutá křidélka. Samička má viditelné trny.
Sameček:
Je oproti samičce malý, dorůstá se maximálně 10-ti centimetrů. Nemají trny. V dospělosti jim narostou plně funkční křídla, díky nimž jsou schopni těžce, ale dobře létat. Samečci se v chovu téměř nevyskytují.

Život:
Samička strašilky australské žije přibližně rok, sameček několik měsíců.
Když se vylíhne, podobá se spíše mravenci než strašilce. Potom roste a sílí, až dojde k prvnímu svlékání. Strašilka se zavěsí hlavou dolů a během noci, kdy je strašilka nejvíce aktivní, její kůže pukne a ven se vyklube větší, "čerstvá" strašilka. Potom svou svlečku pozře. Svlékání se opakuje několikrát během života.
Několik týdnů po posledním svlékání začne klást samička vajíčka. Pokud nedojde k oplodnění vajíček samečkem, naklade samička vajíčka, z kterých se potom opět líhnou pouze samičky.


Chov:
Chov je velice nenáročný. Strašilka australská se živí listy ostružiníku, maliníku, jahodníku, lísky, břízy nabo buku. Strašilky rády pijí, zvláště pak nymfy. Proto je třeba jim jejich terárium, které by mělo být alespoň 45 cm vysoké, na večer rosíme. Nejlépe odstátou vodou, ve které není tolik chlóru.
Pozn. text je můj vlastní a čerpala jsem výhradně ze svých informací, které jsem načerpala během chovu strašilek. Všechny zdroje vám tu asi těžko vypíšu ;-)
A jestli si myslíte, že je text sebraný z wikipedie, máte pravdu- článek na wikipedii o strašilkách jsem totiž psala já.
 


Komentáře

1 shitman shitman | Web | 24. prosince 2009 v 16:17 | Reagovat

:-! nezlob se :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama