Duben 2011

Vyhodnocení soutěže

30. dubna 2011 v 13:02 | Karoll |  Novinky
Tak, konečně je to tu. Doufám, že se všichni soutěžící na vyhodnocení těšili :)
Trochu mě mrzí, že polovina lidí úkol nezaslala. Jediný, kdo se omluvil, byla Vysmátá.

Jak víte, čtvrté kolo bylo poslední. Pojďme se podívat, jak ho soutěžící splnili...

FOTOGRAFIE

6. Uzavřená
Zvíře: Německý ovčák Bety
finsilence.blog.cz


Hlásím přehlcení

28. dubna 2011 v 21:36 | Karoll |  Novinky
Teď se toho děje tolik, že nemám na nic čas. V půl desáté jsem se dostala k počítači a to ještě nemám ani pořádně obstaraná zvířata.

Skoro všechno se odvíjí od pořízení Vivienne, zařizovala jsem jí totiž novou klec. Kámoška mi půjčila svou po osmákovi, takže teď má Viv ideální rozměr klece. A že je velká! Samozřejmě se snažím ji co nejvíce zařídit. Navíc musím pěkně vyčistit ten box a připravit jej na použití.

Včera jsem jí dělala ten domeček a rozhodla jsem se o tom napsat článek do AK. Musím si na něj najít chviličku. Netuším, jak dlouho to může zabrat, ale s hodinkou počítám naprosto realisticky.

Nedávno jsem mělo tvůrčí náladu a mám rozpracované docela zajímavé křeččí video. Strašně mě štve, že už stačí přidat jen zvuk a já stále nemám na nic čas!!! Hryže mě to jako velký, černý a hnusný brouk uvnitř mé hlavy.

A pak je tu škola. Dneska jsem si například na poslední chvíli vzpomněla na čtenářský deník a v osm jsem ho začala psát. Báječné. A tím jsem si radikálně zkrátila čas, který měl být věnovaný Leonovi. K němu jsem se dostala tak v děvět, a i když bych už dávno měla dělat něco jiného (konkrétně umývat šnečí terárko), stejně jsem s Leonem zůstala venku alespoň tu půl hodinku.

Jo, musím ho zase vyčesat, stále líná. To taky sežere dvě hodinky. Už se těším.

A soutěž posouvám na víkend, uzávěrka v sobotu, kdy práce vyhodnotím. Je to proto, že jsem na soutěž úplně zapomněla. To jsem to organizátor, fakt. Teď už bych nestihla soutěžící oběhnout, aby práci zaslali, mám totiž jen 2 z 10.

Jenže koho to vlastně zajímá?
Asi jsem se spíš potřebovala vypsat.

Tady je pár jednoduchých fotek se šnečky (velký je africký, malý zahradní) pro oživení:
Nový pelíšek vlastní výroby

27. dubna 2011 v 21:59 | Karoll |  Vivienne
Chuděrka Viv, to terárko je jí malé, řekla bych. No, teď je teda dobré, ale vzhledem k tomu, že za krátkou dobu vyroste, budu potřebovat novou klec. Už si ji sháním po netu, doufám, že to klapne.

Šijeme s mamkou takovou menší boudu na otčíma, nemá totiž potkany moc rád. Nebo spíš je nesnáší, abych byla přesná. Ale po pravdě, když jsem si Vivienne kupovala, poslední, na co jsem myslela, bylo, jestli s tím souhlasí otčím. Pch, co je mu vlastně do toho?

No, ale mamka mu to stejně nechce říct a já taky nechci, aby mi teď potkaní slečnu vyhodili. Takže jsme se s mamkou domluvili, že budeme dělat, že ji hlídám kamarádce. Trošku krátkodobá výmluva, nemůže to tak být donekonečna, že, takže to dřív nebo později praskne.

Dneska jsem celé odpoledne, několik hodin vkuse tvořila domeček. Do zverimexu se mi nechtělo a navíc nemám prachy, takže jsem se rozhodla pro "vyrob si sám". Návod na domeček tu zatím dávat nebudu, nejspíš to hodím do AK a on ten návod nemá být nikde zveřejněn před uvedením v AK. Takže jen mé výsledné dílo:


Další mazlíček aneb nikdy nebudu mít dost

26. dubna 2011 v 19:20 | Karoll |  Vivienne
Začalo to vlastně docela nevinně.
Už dlouho jsem si říkala, že bych si mohla pořídit nový terarijní box. Je to věc praktická a můžu si do ní dát téměř jakékoliv menší zvířátko. Když už jsem v tom zverimexu byla, pokukovala jsem po hlodavcích. Tam mě upoutala klícka s potkánky.

Krásní flekáči. V hlavě už mi šrotovalo. Mrkla jsem se na nové terárko. Pak zpátky na potkany. A měla jsem jasno. Rychle jsem se informovala o potkáncích, tedy vlastně potkanicích, jak jsem zjistila. Že jim prý box nevadí, což u mě rozhodlo.

Vybrala jsem si tu flekatější samičku, ale byly skoro stejné.

A na Velikonoční pondělí nám prší

25. dubna 2011 v 17:41 | Karoll |  Novinky
Že začalo pršet u nás spolehlivě poznáte, když uslyšíte šílené kozí mečení. Tři kozí hlasy vydávají unisono naprosto nepřirozené zvuky, které se trochu podobá křiku dětí. Jeden by myslel, že tu někoho vraždíme. Chyba, je to jen déšť.

No a občas menší zahřmění v dálce. V tu chvíli můžeme slyšet škrábání Brentiných drápů na dveře. Já jsem zvědavá, co bude dál, takže jsem potichu a poslouchám (no dobře, možná se mi jen nechce vstávat). Slyším tedy skok na dveře, škrkání pacek o sklo a potom cvaknutí kliky. Mírné zaváhání. Dveře jemně zavržou. Cvak cvak. Cvak cvak. To jsou Brentiny drápky na podlaze. Slyším, jak se zastavila u mého pokoje a strčila hlavu do dveří.
,,Breny..."
Moc dobře ví, že tu nemá co dělat, a proto taky začne vrtět ocasem. Když jí řeknu, ať jde ven tváří se, že neslyší. Ale já si moc dobře všimnu, že trochu zapřela svaly, kdybych ji snad chtěla vyhnat. Nakonec ji nalákám do kuchyně, kde si lehne pod stůl. Dám jí tam vodu. Už si zvykla, potvora, že na bouřku zalézá domů.

Zato Leonovi déšť nevadí a na bouřku spíš štěká. Taky se bojí, ale snaží se ji zastrašit :)

Už se zabydleli

24. dubna 2011 v 12:38 | Karoll |  Křečci
V nedávném článku jsem se zmiňovala o tom, jak jsou křečíci z nového domečku trochu vyplašení. Dokonce jsem ty jejich "vyjukané" obličejíky fotila. Teď už vám ty snímky můžu ukázat, když jsem je dostala do PC.

Vyplašený Barnabášek...

Na výstavě bylo fajn

23. dubna 2011 v 16:39 | Karoll |  Leon
Žádné neštěstí se nestalo. Nikdo se s Leonem nepopral, i když někteří psi nebyli zrovna mírumilovní.... myslím, že jsme to zvládli dobře.

Nic jsme nevyhráli. Kdo by se divil, když neumím vystavovat. Někteří mí vrstevníci to zvládali fakt pěkně. Na druhou stranu totální propadák to nebyl, přece jen jsem byla v polovině všech zúčastněných, což je lepší, než jsem čekala - když jsem viděla konkurenci.

Ale není důležité vyhrát, nýbrž zúčastnit se, že? :) Ale přece jen mě to mrzelo. To vystavování juniorů ani tak ne, jako menší problém při oceňování největšího psa výstavy. Pch, nechutná korupce.

Abych to vysvětlila... byl tam ještě jeden leonberger, nijak zvlášť krásný. S Leonem si moc do oka nepadli- pes na nás začal vrčet a Leon se nenechal zahanbit, že. Ale to ještě bylo v pohodě, horší byl jeho nafoukaný majitel. (Dědek protivný!)
Když přeměřovali oba psy, byli v koncích. Oba dva totiž měřili na chlup stejně. Tak jsme si měli udělat kolečko, že se prý rozhodne podle toho, kdo je mohutnější. To máme v kapse, myslela jsem si. Náš konkurent byl totiž o celých 20 kilo lehčí.

Omyl, porota rozhodla jinak. A víte proč? Majitel toho leonbergera byl totiž jedním z pomocných organizátorů výstavy, v podstatě tam patřili. Sám svého psa nominoval na "maskota" výstavy. Nafoukanec to byl, to vám povím. Když Nera ocenili jako největšího psa, šla jsem si ho vyfotit, abych se tu mohla pěkně rozohnit nad nespravedlností světa. A víte co ten ***** řekl? Cituji: ,,Co, jdete si vyfotit psa, který vás porazil?"
Tak tak že jsem neudělala menší pubertální scénu. Ale naštěstí (pro něj) nejsem výbušná povaha.

Takže jsme nedostali nic, i když byl Leoneček mnohem mohutnější, statnější a krásnější a vůbec!


Museli byste je vidět u sebe.
Tak si říkám, že jsem ho neměla tolik vyčesávát.

Šneci mají vycházky

22. dubna 2011 v 19:33 | Karoll |  Šneci Bí a Ria
Dneska bylo tááák krásně a já mám tááákovou radost a já už se tááák těším... dost! Pěkně postupně.

Konečně můžu nahrávat fotky do kompu, dneska jsem si ve městě koupila novou čtečku na paměťovku (za hříšné peníze) a rázem mám kupu fotek. Teď jsem vůbec nepsala na blog, bez fotek prostě nejedu. Teď mám opačný problém, fotek mám přehršel a času psát ty články není.

Ano, strašně se těším, zítra jdeme s Leonem na tu výstavu psů bez PP. Bude to sranda, doufám, že se nic nesemele, jak mi furt někdo vyhrožuje. Leon je načesaný jako slečinka. Jestli se vyválí v bahně, uškrtím ho.

Ale zpátky k tématu. Dneska bylo tááák krásně!!! Venčila jsem všechna zvířata, hlodavce i nehlodavce. S křečky nebyla žádná řeč, akorát zdrhat by to chtělo. Šneci by asi zdrhli taky, kdyby mohli. Ale spoň je jsem mohla nechat na trávě a vesele si fotit.


10 tipů při vyčesávání psa

20. dubna 2011 v 15:16 | Karoll
Dneska jsem přes dvě hodiny vyčesávala psa. Dá se říct, že už mám s vyčesáváním dlouholetou praxi, Brenušu už máme kolik let. Možná bych o tom mohla napsat knížku. Nebo bych se možná mohla podělit o pár rad. Mimochodem, všechno je to určeno pro velká dlouhosrstá plemena, takže pro majitele malých jorkšírků a miniaturních čivav tyto rady určitě nejsou....

1. Oblečte si něco na vyhození
Je naprostý nesmysl mít na sobě běžné domácí věci, ty by totiž putovaly rovnou do koše. Raději si oblečte něco už zničeného. A hlavně žádné rukávy! Ptáte se proč? Rukávy jsou ideální lapače jemných chlupů, které skoro není možné sundat. Pro vyčesávání jsou nejlepší stará trika a tílka.

3. kolo soutěže

19. dubna 2011 v 19:14 | Karoll |  Novinky
Toto je uzavření 3. kola a zadání posledního, čtvrtého úkolu.
Opět nám někdo odstoupil, a to Nikolas se Sakki. Myslím, že nikdo další se neozval. Jinak pár lidí úkol nezaslalo, někteří se omluvili, někteří ne. Moc mě mrzí, že musím některé vyloučit, ale pravidla byla jasná: dvakrát úkol nesplníš a letíš. Za neaktivitu tedy jsou diskvalifikováni:

1. LoveShy
Zvíře: jorkšír Enji

8. Morčáátkóó
Zvíře: Králík Muffínek

Teď máme 10 soutěžících, kteří se utkají v posledním kole. Nejdřív se ale podíváme, jak se poprali s tématem ,,Jsem komik".

FOTOGRAFIE:

10. Kei
Zvíře: sheltie Zak
aurantia.blog.cz


Hodnotím: Kvalitativně je to nádherná fotka. Dokonalá symbióza světla a stínů. Usměvavý pejsek je třešničkou na dortu. Jediné, co mi chybí, je jakási dynamika snímku. Toto téma se dá zpracovat akčněji. Nicméně fotka je opravdu velmi povedená.
Body: 18

Jdeme vystavovat

13. dubna 2011 v 19:04 | Karoll |  Leon
Nedávno jsem hledala, jaké zvířecí akce se v tuto dobu konají. Měla jsem štěstí, našla jsem tzv. Šenovskou tlapku. Je to výstava voříšků a psů bez PP. A Leonek je bezpapírák, takže jsem hned věděla, že tam s ním chci jít.

Mile mě překvapilo, že doma nikdo neprotestoval. Žádné mimořádné proslovy o tom, jak je to nebezpečné a katastrofické scénáře, co by se mohlo všechno stát. Asi je to tím, že tam se mnou má jet mamka. Nebo to si myslela, teď se ukázalo, že nemá čas a já tam budu s Leonkem sama... tím líp.

Už jsem se mrkla na to, jak má vypadat správně vystavený leonberger. No, Leonovo držení těla má do správného daleko. A navíc já ani nevím, jak se správně pes vystavuje. Přesto jsem se přihlásila do Junior Handlingu, tedy vystavování mé věkové skupiny (9-14 let). Za pokus nic nedám, ne?


Z nových hraček mají děti největší radost

11. dubna 2011 v 21:32 | Karoll |  Novinky
Tak tohle na mě platí taky. Konečně mi dorazil balíček z e-shopu.
Už jsem se nemohla dočkat.

Mimochodem, zjišťuji, že mám fatální nedostatek času. Když venku je tak pěkně... celý den jsem si hezky naplánovala, co budu dělat v tolik a v tolik hodin... docela mi to šlo, ale ztroskotala jsem na tom, jak dlouho budu venku. Abych vše stihla, měla jsem tam být půl hodinky.

Jenže já jsem zkoušela nový kartáč na Leonovi a krapet se to protáhlo. Česala jsem a hrála jsem si s ním, dokud mě nevyhnala tma a já si neuvědomila, že uběhlo dost času. A já stihla vyčesat akorát plece, což je smutné. Mimochodem, nový kartáč je báječný, přesně na ten typ srsti - dlouhá a jemná - který náš starý nezachytí.

Kromě kartáče dorazily i pamlsky, po kterých se Leon může utlouct. Olizoval se až za ušima. Taky tam mám nové hobliny pro křečky, s vůní, hmmm, malin. Vzala jsem hned dva balíky, nač troškařit. Ještě nějaké drobnosti, lignocel šnečkům a samozřejmě dropsy...
A nesmím zapomínat na nový domeček!

Vyjímá v terárku skvěle, je přírodní, vypadá jako hnízdo ze slámy. Má čtyři otvory, kterými mohou křečící libovolně prolézat a šplhat. Kdyby toho ti tupci aspoň využili! Vlezli do domku dvakrát a od té doby dělají, jako by nebyl. Pro jistotu jsem jim zabavila ruličku, doufala jsem, že ji přestanou využívat jako úkryt a dojde jim, k čemu hnízdo slouží. Marná snaha, ti dva blbečci se právě choulí v rohu.

Vyfotila jsem pár pěkných fotek... ale zrada! Nejdou mi přetáhnout. Mám vyfocený domeček i křečky. Škoda. Jen doufám, že to zítra půjde...
Ilustrace. Stará fotka, ještě s ruličkou...

Vyhodnocení 2. kola a zadání 3. úkolu

8. dubna 2011 v 15:54 | Karoll |  Novinky
Omlouvám se všem, kteří čekali na vyhodnocení už včera, spadl nám internet.
Yui se omluvila, že ze soutěže odstupuje pro nedostatek času. Bublinka mi napsala, že bohužel úkol nestihne zaslat a tři soutěžící se neozvali. Nevadí, mají stále šanci. No, zdá se, že vám budu muset trochu povolit termín, abych měla alespoň nějakou soutěžní účast... :)
Takže tady jsou práce na jarní téma:

FOTOGRAFIE:

3. Aďa-Zvířecí milovnice ♥
Zvíře: Křeček zlatý Oldřich (OLDA)
mikrofon.blog.cz

Focení jarních fotografií byla velice zábavné. Olda spolupracoval, ovšem jak kdy. Někdy tak krásné stál-pózoval, ale než se to vyfotilo ...Zná to snad každý, kdo fotí svého mazlíčka od pejska až po rybičky. Ovšem nakonec si myslím, že nějaké fotky se snad povedly.

Jaro se mi moc líbí. Normálně vstávám tak kolem sedmé hodiny večer,ale teď už kolem čtyř. Ani nevím proč, prostě už se mi nechtělo spát, ale měl jsem chuť kousat mříže. Také už jsem ochutnal jarní travičku. Je moc dobrá, dostávám ji každý den a vždy mi její chuť příjde lepší a lepší. Navíc teď můžu dostávat mnohem lepší ovoce a zeleninu, co není tak chemicky upravována, aby rostla. Hodně mi chutnají jahody, ale na čínské zelí či ledový salát nemají. Jaro je prostě skvělé období :-)

Hodnotím: Tato fotka je mnohem lepší než předchozí, práce s rozmazáním mi připadá přirozená a nenásilná. Kuře dělá úplně skvělé pozadí a spolu se zelenou barvou dokonale vystihují jaro. Fotku trochu kazí stíny na kraji, jinak je to moc pěkné.
Body: 18

6. Uzavřená
Zvíře: Německý ovčák Bety
finsilence.blog.cz

Hodnotím: Je to rozhodně originální a nápad zaostřit na kytku se mi líbí. Na druhou stranu je fotka jakoby šedá, prospěly by jí výrazější barvy, obzvlášť květinka by vynikla. Ještě mě malilinko ruší stromky v pozadí, ale výsledný efekt je víc než dobrý.
Body: 17

13. Moniska
Zvíře: fretka Kety
zviratka200.blog.cz

Hodnotím: Přijde mi to jako trochu beznápadová fotka. Obyčejná a nijak fotograficky zajímavá. Trochu to kompenzuje samotná fretka na procházce, což je trošku nevšední jev, což naštěstí zabraňuje úplné fádnosti fotky. V rámci možností vystihuje téma, škoda, že tam nejsou žádné barevné kytičky...
Body: 15

VIDEA:
Nedorazila žádná.

TEXTY:

5. Terka
Zvíře: jorkšírský teriér Rozárka
zzkusebniii.blog.cz
Náš pes krysařík...

Náš taťka vždy na začátku zimy objednává valník dříví. Obvykle jej přes zimu nespotřebujeme a čas od času nám zbude i něco na příští zimu. Nevýhodou těchto pozůstatků je, že je musíme každé jaro házet na kolečko a vozit na uskladnění do garáže, nebo na podpal k ohništi. Rozárka u toho samozřejmě nemůže chybět. Ne, že by nějak zvlášť pomáhala, spíše se jen plete pod nohy a chce, abychom jí házeli hračky.
Rozárka je jorkšírský teriér. Tito psi byli v jedenáctém století využíváni k lovu krys, potkanů a králíků. A tato genetická informace se zřejmě přenesla i na psíky současné doby.
Dříví na zahradě totiž neslouží jen k tomu, aby nás přes zimu zahřálo, nýbrž je i místem, pod nímž si na zimu staví své nory, myši. Tehdy jsem nakládala dříví do vozíku, když vtom začala Róza zuřivě hrabat pod několik kusů dřeva a zaslechla jsem dokonce i vrčení.
Rychle mi došlo, že se tam pod dřívím schovává myš a protože mne nic lepšího nenapadlo, okamžitě jsem těch několik kousků odházela. Ozvalo se zapískání, zavrčení a Rozárka držela v zubech šedivou myšku s velkýma ušima. Chudinka to nepřežila (ta myš). Tehdy nám tam vyběhly asi tři myši, z nichž dvě Rozárka, i přes naše protesty, zakousla a jedna nám úspěšně utekla. Samozřejmě jí po tomhle nepříjemném lovu čekala koupel.
Tak to vidíte, už nám to jaro opravdu přišlo, vylézají myši a slepýši a Rozárka mě zase honí po zahradě, pije vodu z jezírka a nedobrovolně pózuje před foťákem.

Hodnotím: Zajímavá kombinace obecného vypravování s dějem. Opravdu dosti spletitý útvar, docela se mi líbí. Možná by to chtělo trochu víc akce, nějaké překvapení, prostě něco nečekaného a originálního.
Body: 16

KOLÁŽE:
Koláží bylo nejvíce, bude tudíž větší konkurence. Pro lepší náhled klikněte.

2. Nikolas
Zvíře: zlatý retrívr Sakki
nickii.blog.cz/


Hodnotím: Koláž má dosti nezřetlné přechody, na první pohled člověk vidí spíš tři psy. Graficky sis s tím moc nevyhrála, za textem bych udělala nějakou záři nebo něco, aby byl lépe čitelný. Nicméně ta koláž krásně vystihuje jarní pohodu.
Body: 16

7. Alciellë
Zvíře: Pražský krysařík Myška
story-by-aknel.blog.cz


Hodnotím: Nikde nevidím Myšku... přečetla sis dobře zadání? Příště to udělej, ať ti neunikne nějaký další "detail". No, jarní atmosféru to vystihuje, fotky jsou pěkné. Ale koláž je z grafické stránky dost slabá. Příště bych ti doporučila zkusit spíš jinou formu práce.
Body: 13
10. Kei
Zvíře: sheltie Zak
aurantia.blog.cz


Hodnotím: Jednoduché a roztomilé. Ty fotky jsou boží, každá zvlášť je pěkná, ale takhle pohromadě vytvářejí jedinečný efekt. A sladění do fialova je uklidňující. Anglický nápis se mi líbí. Celkově mi to přijde trochu moc hranaté, všechno srovnané do obdélníku... chtělo by to trochu volnosti! :)
Body: 19
12. Vysmátá
Zvíře: kolie Laura
excentrique.blog.cz

Hodnotím: Moc se mi líbí kombinace barev, ty žluté doplňky jsou super. Dokonce sis dala i práci s háčky, což oceňuji. Text i fotografie jsou vtipné, graficky moc povedené. V tomto případě mě trochu ruší to pozadí s větvičkou... myslím, že by stačily ty bílé, grafické. A fotky ne tak kontrastní.
Body: 18

14. Jája
Zvíře: Malý hladkosrstý pinč Jasttynek
Pejsankov-vesnice.blog.cz

Hodnotím: Nápadově nejoriginálnější koláž, má vtip. Líbí se mi, jak je všechno veselé a barevné. Grafická práce není zrovna dokonalá, nevíc mi asi vadí ty objekty v pozadí. Že je to často nedotažené a kostrbaté vidíme všichni.
Body: 15

16. Hajdance (Dadek)
Zvíře: morče Jerry
hajdance.blog.cz


Hodnotím: Animace se mi moc líbí. Ty jarní a velikonoční motivy jsou pěkné, veselé. Fotky jsou všechny super. Některé přechody se mi líbily víc, některé míň, ale celkově na mě animace udělala moc hezký dojem. Bohužel jsi ji neodevzdal včas, tudíž ti budu muset strhnout celou polovinu bdů, které bys správně měl dostat. A dostal bys jich 17.
Body: 9 (já vím, není to přesná polovina, ale rozhodla jsem se zaokrouhlit)

3. úkol:

Tentokrát vám dám čas celých 10 dní a doufám, že úkol splní více lidí. Snažte se být vtipní a originální, až budete zpracovávat téma:

,,Jsem komik"

V dílku se samozřejmě musí objevit něco o vašem mazlíčkovi. Opět budete mít na výběr několik forem práce. Můžete fotit, kreslit, psát, dělat video nebo koláž.

VYBERTE SI FORMU ZPRACOVÁNÍ:

Fotografie: Žádné větší grafické úpravy nejsou povoleny, pravidla jsou stejná jako minule. Pokud chcete, můžete připsat pár slov ohledně fotografie, co znázorňuje nebo jak vznikla. Jo, a ať je na té fotce zvíře! :) Nezapomeňte připsat, jakou formu zpracováváte. Fotky posílejte na e-mail karol.dee@seznam.cz nejpozději do 18. dubna.

Video: můžete udělat video, které bude nějak souviset se zvířaty a tím, jak jsou vtipná. Fantazii se meze nekladou! Videa posílejte na e-mail karol.dee@seznam.cz nebo video nahrajte na nějaký server (Youtube, Stream) a zašlete mi odkaz nejpozději do 18. dubna.

Texty: Tady je spoustu možností, můžete využít jakýkoliv slohový útvar, stačí, ať souvisí s tématem. Fotografie nehraje roli, ale samozřejmě to čtenáři přiblíží obsah. Svá dílka posílejte na e-mail karol.dee@seznam.cz nejpozději do 18. dubna. A nezapomeňte připsat, jakou formu zpracováváte.

Koláž: Bude se skládat z několika fotografií, obrázků, kreseb, výstřižků...cokoliv vás napadne, může být dopněna textem nebo různými bublinami. Do této kategorie spadá i animace, tedy několik fotek za sebou. Pokud si vyberete animaci, dbejte na její kvalitu (žádné miniaturní práce). Počet fotek není omezen. Snažte se být originální a dbejte hlavně na grafickou podobu. Koláže pošlete na mail karol.dee@seznam.cz nejpozději do 18. dubna.

Kresba: Může být jak počítačová, tak ruční. Obrázek naskenujte nebo vyfoťte, pokud možno aby bylo vše dobře zřetelné. Opět stačí, aby obrázek jakkoliv vystihoval téma a bylo na něm zvíře. Své výtvory pošlete na mail karol.dee@seznam.cz nejpozději do 18. dubna.

Uzávěrka: 18. dubna (pondělí)

P.S: Anketa je jen nezaávazný průzkum, žádné hlasy se nesčítají.

Lov na -neexistující- ondatru

6. dubna 2011 v 18:50 | Karoll |  fotky
Než jsme se nastěhovali do našeho domu, bylo na naší zahradě spousta ondater. Přes zahradu nám totiž teče potok. Když jsme se nastěhovali, bylo mi asi sedm. O ondatrách jsem věděla, ale nikdy mě nenapadlo chodit je pozorovat. Teď mě to mrzí, vzpomínám si, jak jsem jednou náhodou viděla celou rodinku s mláďaty... když si člověk počíhal, mohl je vidět (a určitě i fotit!). Jenže sedmiletému dítěti se čekat nechtělo.

Po přistěhování postupně ondaty mizely. Ne jen kvůli nám, lidem, ale hlavně kvůli Brentě. Ona je totiž docela vášnivý lovec, jednou dokonce jednu opravdu ulovila. Jinak to ale mělo za následek postupné odstěhování těch rozrývačů břehů někam dál po proudu.

Brenuša si je ale pamatuje moc dobře. Stačí, když v potoku něco žbluňkne a hned je tam (procvičuje si to, když v létě chytá žáby, které jí vždycky těsně před nosem skočí do vody). A Leon to od ní odkoukal. Včera neustále čenichali kolem břehu a Leon se dokonce namočil, i když je neplavec.
Možná se tam zatoulala nějaká myš, či co, každopádně lovili a neulovili :)


Chcípali jsme vedrem

5. dubna 2011 v 17:11 | Karoll |  Leon
O víkendu jsme měli doma výlov rybníka, přišlo něco známých a rovnou se i grilovalo. Chudák Leon musel být celou tu dobu uvázaný, a zrovna jako na potvoru bylo strašné vedro... Ani pořádný stín tam nebyl, protože listí ještě moc nenarostlo...

Takže jsem ho chodila venčit. Naštěstí jsem byla o krok napřed, včas jsem si na výlov vzpomněla a přivstala jsem si, abych si s Leonkem pohrála. Pořádně jsem ho vyblbla, protože jsem přesně tušila, že to dopadne tak, že bude muset většinu dne proležet.

Leon pod deštníkem

3. dubna 2011 v 12:42 | Karoll |  fotky
Nemám moc ráda aprílové počasí. A kdo taky ano? Letos jsme se tomu zatím vyhnuli, takové střídavé to bylo snad jen jeden den. Napadlo mě něco takového znázornit fotkou. Ne že bych mělo zrovna originální nápad... no, takž jsem udělala pár fotek s Leonkem a pak si pohrála s barvami, což byla práce na půl minuty. Podle toho to ovšem vypadá...Vyčesávám... a mám nervy v kýblu

2. dubna 2011 v 17:08 | Karoll |  Brenta
Na to jsem se strašně těšila - pomalu nastává období jarního línání. Otepluje se a nejen psi shazují svou srst (také kočky a dokonce i kozy). Popelnice se nenápadně plní vyčesanou psí srstí, ale problém je v tom, že se neplní samy.

Hádejte, kdo musí vyčesávat všechny tvory? Správně, já. Jako bych měla tolik času. Jen na vyčesávání Leona je potřeba aspoň celý volný den, pokud to chvi udělat naráz. Samozřejmě je třeba ho česat průběžně, tudíž mám asi každý druhý den odpolední program.

Ale Leon není nic oproti Brentě. Docela trpí na plstnatění srsti. Celou zimu jsem ji nevyčesávala, aby měla dost chlupů a nebyla jí venku zima. A podle toho taky vypadá. Když se odkryly svrchní chlupy, zůstala jsem trochu v šoku. Tolik zplstnatělých chuchvalců snad ještě neměla.

A jako na potvoru se mi z hřebenu ulomila rukojeť. Vůbec to bylo příjemné vyčesávání, protože Brenuša kartáčování nesnáší (pořád se snaží utéct) a já se se zlomeným hřebenem akorát rozčilovala. Ale s mamčinou pomocí jsme zvládly asi třetinu psa, (hlava - přední končetiny).

Druhý den jsem se vrhla na břicho, sama. To jsem střídala s vyčesáváním Leona. Ten mě ještě čeká, akorát jsem mu vyčísla pár chuchvalců. A Brenuše jsem krásně rozčesala bříško, i když nevím, kde seberu trpělivost na další, nejhorší část - zadní nohy. Víte, co to jsou "kalhoty"? Dlouhatánské chlupy na zadních nohách, vypadají trochu jako ty sultánské. Vyčesat ty šílené zpečence mě nejspíš bude stát poslední zbytky nervů...

Vyhodnocení 1. kola a zadání druhého úkolu

1. dubna 2011 v 17:59 | Karoll |  Novinky
Konečně můžu shrnout první kolo soutěže. Soutěžící hezky představovali své zvířecí kamarády. Dole si přečtěte další úkol.

Dvě soutěžící - Eloush Prdloush I. a Reina-sun - se omluvily, že bohužel nemají čas a ze soutěže odstoupily. Naproti tomu se ještě narycho přihlásil Hajdance s morčátkem Jerrym, takže máme nyní 14 soutěžících.
Drtivá většina úkol zaslala, což mě mile potěšilo. Dílka hodnotím sama dle svého subjektivního názoru, pokud budete mít jiný názor než já, klidně se k tomu vyjádřete, ovšem nechci tady trpět nějaké urážky. Děkuji.
Vždy můžete dostat maximálně 20 bodů.

FOTOGRAFIE:
Text není započítán do hodnocení, jde tedy čistě o fotku. Pro větší náhled rozklikněte.

1. LoveShy
Zvíře: jorkšír Enji
love-shy.blog.cz

"Ahoj, já jsem Enji a je mi pět let. Jsem malej, hyperaktivní, uštěkanej, ale všichni si mě hned zamilují."