Vyhodnocení 1. kola a zadání druhého úkolu

1. dubna 2011 v 17:59 | Karoll |  Novinky
Konečně můžu shrnout první kolo soutěže. Soutěžící hezky představovali své zvířecí kamarády. Dole si přečtěte další úkol.

Dvě soutěžící - Eloush Prdloush I. a Reina-sun - se omluvily, že bohužel nemají čas a ze soutěže odstoupily. Naproti tomu se ještě narycho přihlásil Hajdance s morčátkem Jerrym, takže máme nyní 14 soutěžících.
Drtivá většina úkol zaslala, což mě mile potěšilo. Dílka hodnotím sama dle svého subjektivního názoru, pokud budete mít jiný názor než já, klidně se k tomu vyjádřete, ovšem nechci tady trpět nějaké urážky. Děkuji.
Vždy můžete dostat maximálně 20 bodů.

FOTOGRAFIE:
Text není započítán do hodnocení, jde tedy čistě o fotku. Pro větší náhled rozklikněte.

1. LoveShy
Zvíře: jorkšír Enji
love-shy.blog.cz

"Ahoj, já jsem Enji a je mi pět let. Jsem malej, hyperaktivní, uštěkanej, ale všichni si mě hned zamilují."


Hodnotím: Fotka se mi moc líbí. V tomto případě ani nevadí, že je orientovaná na střed. Práce s rozmazáním je tady velmi povedená. Je škoda, že pozadí mělo několik různých barev, působí to trošku rušivě.
Body: 18

3. Aďa-Zvířecí milovnice ♥
Zvíře: Křeček zlatý Oldřich (OLDA)
mikrofon.blog.cz


Oldu jsem si koupila 19.12.2010. Je to křeček zlatý - sameček. Mám ho velice ráda. Je hodný a nekouše. Sice mazlení úplně nemiluje, ale když ses ním chce někdo pomazlit, nevadí mu to a neprotestuje. Má rád ovoce a zeleninu, nejvíce asi ledový salát, čínské zelí a okurku. Zdá se mi, že mu to chutná ještě více než dropsy. Je to můj miláček Olda =)

Hodnotím: Zvláštní fotografie. Tvrdíš, že jsi neupravovala, takže to bylo nejspíš focené přes nějaké sklo. Snímek je pestobarevný, ale nevadí. To rozmazání mi přijde dost nepřirozené, dokonce přehnané.
Body: 14

6. Uzavřená
Zvíře: Německý ovčák Bety
finsilence.blog.cz


,,Jmenuji se Betyna a jsou mi téměř tři roky. Ráda si hraju a zlobím. Moji rodiče nejsou dvakrát nejhodnější, proto se snažím jít v jejich šlépějích. Bohužel se mi to moc nevede. Ráda podrývám autoritu, ale když na mě zvýší páníček hlas, poslechnu."

Hodnotím: Krásná práce s pozadím, je lehce rozmazané a vytváří naprosto přirozený dojem. Je stašná škoda, že má Bety useknutý čumáček, fotku to dost kazí. A taky ouško není vidět celé, zkrátka by fotce prospělo být trochu oddálená.
Body: 16

8. Morčáátkóó
Zvíře: Králík Muffínek
morcaatkoo.blog.cz

Muffínek je malá, neposlušná potvora, která by všude lozila,dělala bobky a něco okusovala. Tento králík se zdá na první pohled roztomilý, ale je to divočák a málokdy se mazlí.

Hodnotím: Fotka mi nepřijde moc zdařilá. Dle mého názoru je focená příliš shora. Plyšák tam není celý, přitom by se dal krásně zakomponovat do pozadí. Ale sám králíček tu fotku zachránil :)
Body: 13

10. Kei
Zvíře: sheltie Zak
aurantia.blog.cz


Jmenuje se Zak. Narodil se 22. 4. 2009 a je to pejsek šeltie. Zůstal bydlet se svou maminkou a bratrem. Trénujeme spolu agility a dogdacing, moc ho to baví. Je učenlivý, pozorný a hravý.

Hodnotím: Fotka je jednoduchá a rámeček vkusný. Líbí se mi, že tak trochu ladí s pozadím. Ale mám pocit, že by to chtělo trošku lepší barvy, celá ta fotka je nějak moc šedá.
Body: 17

VIDEA:
Moc mě těší, že si někteří lidé dali práci s videem...tak se na to podíváme:

2. Nikolas
Zvíře: zlatý retrívr Sakki
nickii.blog.cz/


Hodnotím: Jemná a precizní grafická práce, celkový design se mi moc líbil. Sakki je krásná a tys to zpracovala docela vtipně. Hudba byla dobře zvolená. Vadily mi tam jen některé detaily, například trochu utnutý konec písně.
Body: 19

16. Hajdance (Dadek)
Zvíře: morče Jerry
hajdance.blog.cz


Hodnotím: Připadá mi to jako opak předchozí práce. Na člověka útočí spousta vjemů - výrazné barvy, jasná hudba, smajlíky a bubliny... Nicméně jsem se celou dobu usmívala, protože i když grafika nebyla zrovna dokonalá, bylo celé video velmi veselé a vtipné :)
Body: 17

7. Alciellë
Zvíře: Pražský krysařík Myška
story-by-aknel.blog.cz

Hodnotím: Video mělo krásný nápad, vyprávět Myščin příběh se šťastným koncem... dojemné. Škoda, že text běžel trochu moc rychle, někdy jsem to nestihla dočíst. Hudba byla výborně zvolená, fotky byly většinou moc pěkné, ovšem sem - tam se vyskytl nějaký nekvalitní snímek, což dojem trochu kazí. Ale zase jsi vybrala krásné přechody...
Body: 16

TEXTY:
Texty jsem nechala v takové podobě, v jaké mi došly. Všichni zaslali ilustrační fotografii, za což děkuji, protože nebyla povinná.
5. Terka
Zvíře: jorkšírský teriér Rozárka
zzkusebniii.blog.cz

Jmenuji se Rozárka a letos v srpnu mi budou čtyři roky. Jsem fenka Jorkšírkého teriéra, i když to není úplně tak jisté... Když mě moji současní páníčci totiž viděli poprvé, byli mnou tak okouzlení, že se zapomněli zeptat, kdo je můj táta...
A tak ze mě vyrostla trochu větší a černá jorkšírka, se světlou dlouhovlasou hlavou ale to nevadí. Panička mi stejně říká moje malá Rozárka, když jsem byla štěně dokonce mi vyprávěla pohádky o psí princezně... (Terka: No comment. :-))
Na rozdíl od jiných jorkšírů mi už nesekali ocásek, takže jej mám krásně dlouhý a chlupatý. (Vypadá jako prachovka :D)
Mám ráda jídlo, miluji ovoce a zeleninu, nejvíce mi šmakujou jablka, okurky a paprika. Ovoce a zelenina jsou také jediná potrava, kterou rozkoušu, třeba maso polykám bez kousnutí, za což mě vždycky všichni hubujou. Mám ráda svoje vodítko, procházky, běhání venku, honění se za hračkou a přetahování se o ní s paničkou. Strašně mě baví cestovat a když mi rodina odjede na dovolenou a mne nechají doma, je zle. No, i když, teď mě nechávají u jedné hodné slečny, tam se vždycky moc těším. (Terka: Jo, ani se s námi nerozloučí, nevděčnice) Miluji mazlení a spaní v posteli nebo na čistě vypraném a vyžehleném prádle...
Nemám ráda koupání, dokonce i navzdory tomu, že se mi panička od štěněte snaží vysvětlit, že ona to podstupuje každý den. Ne, já když vlezu do vany, tak se klepu jako osika a ještě dostanu depresi. Nesnáším následné fénování, to vždycky paničce uteču před tou obludou na druhý konec koupelny a oklepu se. Z toho má vždycky náramnou radost... Mám deprese z focení. Jakmile vidím foťák, klidím se někam daleko. A také nemám ráda dvě chlupaté potvory, které si přitáhli domu - kočky. Jo, ty bych samou láskou sežrala!
Když jsem byla malé štěně, získala jsem si díky svému ocásku přezdívku Veverka, na níž také slyším, snad vám ten příběh budu moct jednou vyprávět.

Hodnotím: V textu byly drobné chybičky a článek mezi vrchol spisovnosti nepatří, nicméně se mi velmi líbí autorčiny poznámky k textu. Pohled "jak to vidím já" dodává dílku šmrnc.
Body: 16

9. Yui
Zvíře: Fenka Barča, kříženec
aurantia.blog.cz

Ahoj. Jmenuji se Bára a jsem pejsek tudíž jsem zvíře a tohle všechno musela
napsat panička a dokonce i přeložit. Kdyby psala všechno přesně tak jak jsem jí
nadiktovala tak by zde bylo pouhé ,,Haf..Vraf.. Vrrr.. Aůůůů.. Haf.." tudíž
štěkání, vrčení a vytí. Jak bych se Vám představila? Narodila jsem se v srpnu
roku 2003 a jsem neobyčejně obyčejný neobyčejný pejsek.. Jsem takový trdlo jak o
mně říká panička. Umím i pár povelů a taky Agilitím.
Těší mě!

Hodnotím: Na to, jak je text krátký, vidím poměrně dost chyb, především na čárky by sis měla dát pozor. Slohově je to docela jednoduché, ale potěšila mě přímá řeč, která text oživila. Krom toho se mi líbí slovní obrat "neobyčejně obyčejný neobyčejný pejsek".
Body: 13

13. Moniska
Zvíře: fretka Kety
zviratka200.blog.cz

Kouknu se pod postel. Ani tam není má temperamentní šelmička. Už se z ní stala profesionální útěkářka. S povzdechem se jdu kouknout do vedlejší místnosti. Když v tom něco uslyším. Ohlédnu se a vidím mou malou fretku, jak sedí na zadku a rozhlíží se. Dost dobře si dokážu představit co se stalo. Moje pohodová Kety si ustlala uvnitř mých riflí, které jsem měla přehozené přes postel. Jen co udělala pohyb, sjela nohavicí dolů. Chvíli se rozhliží, otřepe se a běží ke mě. Vylézá mi po nohavici a už ji mám v náručí. Je totiž mimořádně mazlivá, řekla bych že na fretčí samičku až příliš. Radši jí dám do klece, kde převrhne misku a začne cloumat mřížemi. Ty úkoly bych si ale opravdu udělat potřebovala. Jdu do kuchyně. A už má v misce kuřecí maso, její nejoblíbenější jídlo. Když ho sní, spokojeně vyleze na nejvyšší patro, její druhé nejoblíbenější místo v kleci. Vynadám jí a vytáhnu postrojek s vodítkem. Ví co to znamená a běží ke dveřím, procházky miluje. Jdeme na louku kde potkáme paní s retrívrem. Chce si Kety pohladit ale Kety nesnáší cizí lidi , a odmění se jí bolestným kousancem. Vracíme se domů. Kety nějak zaujali moje pastelky a odnesla si je do klece. V kradení je totiž profík.

Hodnotím: Líbí se mi kombinace přímé a nepřímé charakteristiky. Forma je něco mezi popisem a povídkou, aspoň se něco děje. Občas ti v textu chybí čárka, dej si na to pozor. A to zvýrazňování tučným písmem se mi moc nelíbí.
Body: 16

14. Jája
Zvíře: Malý hladkosrstý pinč Jasttynek
Pejsankov-vesnice.blog.cz

Ahoj, já jsem Jasttynek!
Jsem rozmazlené zlobidlo a miláček rodiny. Jsou mi čtyři roky a jsem jeden z "lovců krys" - malý hladkosrstý pinč. Popravdě se musím pochlubit, jednu myšku jsem jednou MÁLEM ulovil. Málem, kdyby mě nechytli. No, příště budu nenápadnější.
Jednou jsem dostal přezdívku podle mého statnějšího kamaráda. Jeden pán mě nazval "Bonsay-dobrman". No co mu na to říct? Ten dobrman mě neurazil, to musím uznat. Ale nechtěl bych jim být, protože to by zájem o pohlazení a pusinku od některých lidí na ulici zcela vymizel.
Nemám rád koupání. Když mi moje panička řekne "Jdeme se koupat", sklopím ouška a utíkám se schovat pod stůl, kde je téměř nadlidský úkol mě dostat pryč. Dále také nesnáším, když jsem sám doma, to potom dělám zle. A tak mě raději paníčci berou na většinu míst s sebou.
Naopak, když se řekne "Jdeme ven" jsem štěstím bez sebe. Nevím, proč se paničce nelíbí, když jí skáču "až k nosu". No to doopravdy nechápu.
Tak snad jsem vás oslovil, pro upřesnění posílám fotku, Jasttynek.

Hodnotím: Příliš chyb tam nevidím, což je dobře. Čárky ti také chybí, ale tuším jen ve třech případech. Pohled psa celý text oživuje, první osoba je vždycky dobrá, když víš, jak ji zpracovat. Slohově je celé povídání spíš jednoduššího rázu, určitě je co zlepšit.
Body: 15

FOTOKOLÁŽE:
Fotokoláže v nabídce nebyly, proto se moc omlouvám všem, kteří to chtěli dělat. A přestože tato možnost nebyla, dorazily mi hned dvě práce, takže jsem si řekla, že už to nechám tak. A příště na koláže nezapomenu.

12. Vysmátá
Zvíře: kolie Laura
excentrique.blog.cz


Hodnotím: Graficky výborná práce, ukazuje Lauru jako hrdou a majestátní kolii, tak, jak má být. Fotky jsi vybrala opravdu dobře. Ovšem fakt, že v textu chybí háčky a čárky celou koláž dost pokazil.
Body: 17

15. Bublinka
Zvíře: kočka Adélka
veverci-doupe.blogspot.com


Hodnotím: Vtipné a hezky zvolené fotky z koláže dělají příjemnou podívanou. Graficky to až tak vydařené není a smajlík nahoře mi připadá vyloženě nevkusný. Celkový dojem je spíš kladný, ale určitě se to dá ještě zlepšit.
Body: 15

2. úkol:

Drazí soutěžící, víte, co je za roční období? Ano, nedávno začalo jaro! Druhým tématem, které budete zpracovávat, bude tedy:

,,Čichám, čichám jaro!"

V dílku se samozřejměmusí objevit něco o vašem mazlíčkovi. Něco o tom, jak si jaro užívá, co na něj říká, nebo prostě něco. Opět budete mít na výběr několik forem práce. Nově tedy přibydou hned dvě možnosti, a to udělat již zmíněnou fotokoláž nebo nakreslit obrázek.
VYBERTE SI FORMU ZPRACOVÁNÍ:

Fotografie: Žádné větší grafické úpravy nejsou povoleny, pravidla jsou stejná jako minule. Pokud chcete, můžete připsat pár slov ohledně fotografie, co znázorňuje nebo jak vznikla. Jo, a ať je na té fotce zvíře! Nezapomeňte připsat, jakou formu zpracováváte. Fotky posílejte na e-mail karol.dee@seznam.cz nejpozději do 6. dubna.

Video: můžete udělat video, které bude nějak souviset s jarem a zvířaty. Od apríla až po jarní alergie, fantazii se meze nekladou! Videa posílejte na e-mail karol.dee@seznam.cz nebo video nahrajte na nějaký server (Youtube, Stream) a zašlete mi odkaz nejpozději do 6. dubna.

Texty: Tady je spoustu možností, můžrte využít jakýkoliv slohový útvar, stačí, ať souvisí s tématem. Tentokrát už fotografie nehraje roli, ale samozřejmě to čtenáři přiblíží obsah. Svá dílka posílejte na e-mail karol.dee@seznam.cz nejpozději do 31. března. A nezapomeňte připsat, jakou formu zpracováváte.

Koláž: Bude se skládat z několika fotografií, obrázků, kreseb, výstřižků...cokoliv vás napadne, může být dopněna textem nebo různými bublinami. Počet fotek není omezen. Snažte se být originální a dbejte hlavně na grafickou podobu. Koláže pošlete na mail karol.dee@seznam.cz nejpozději do 6. dubna.

Kresba: Může být jak počítačová, tak ruční. Obrázek naskenujte nebo vyfoťte, pokud možno aby bylo vše dobře zřetelné. Opět stačí, aby obrázek jakkoliv vystihoval jarní tematiku a souvisel se zvířetem. Své výtvory pošlete na mail karol.dee@seznam.cz nejpozději do 6. dubna.

Uzávěrka: 6. dubna (středa)

P.S: Anketa je jen nezaávazný průzkum, žádné hlasy se nesčítají.
 


Komentáře

1 Alciellë Alciellë | Web | 1. dubna 2011 v 18:26 | Reagovat

Mně ti to nejde poslat na mail =(. Na youtube se to načítá, teprve ted jsem došla domů. Ještě tvá nabídka platí?

2 Alciellë Alciellë | Web | 1. dubna 2011 v 18:32 | Reagovat

Super, díky moc, do dvou hodin to bude na youtube, strašně pomalu mi běží net =(. Další úkol snad stihnu během tohohle víkendu =).

3 Anis Anis | E-mail | Web | 1. dubna 2011 v 18:42 | Reagovat

Minule som sa na túto súťaž dívala, ale už som nestihla podať prihlášku, vidím že si nič neprikrášlila a šla rovno na vec. Páči sa mi nápad súťaže aj zvieratká :)

4 Moniska Moniska | Web | 1. dubna 2011 v 19:39 | Reagovat

Díky za hodnocení :)
Mě se nejvíce líbila koláž se psí fenkou Laurou. Já myslela že to budeš hnodtit jenom ty.. Nebo na vísledcích v anketě nezáleží?

5 Karoll Karoll | Web | 1. dubna 2011 v 19:48 | Reagovat

[4]: dopsala jsem to do článku, ale pro jistotu: NA VÝSLEDCÍCH ANKETY NEZÁLEŽÍ!!!

6 Moniska Moniska | Web | 1. dubna 2011 v 19:54 | Reagovat

[5]: Jj, díky, já to nějak přehlédla..

7 Aďa-Zvířecí milovnice ♥ Aďa-Zvířecí milovnice ♥ | Web | 1. dubna 2011 v 20:03 | Reagovat

A prosím tě,píšeš tady že hlasy jsou v podstatě k ničemu,jen takový průzkum,takže to bude jen na tvm hodnocení ?No já vím že ta má fotka vypadá upravená,ale půjčila jsem si foťák od taťky-zrcadlovku Canon a ono to takhle jde fotit.Chtěla jsem,aby vynikl Olda a ne pozadí :)

8 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 1. dubna 2011 v 20:11 | Reagovat

Oh, já jsem si zasloužila 19 bodů? Moc děkuju, jsem poctěná a mám velkou radost :)
K tomu utnutému konci - štvala jsem se s tím snad půl hodiny, ale prostě jsem to líp trefit nedokázala. Odesílala jsem ti to s tím, že si toho určitě všimneš :D
A ještě bych chtěla dodat, že si myslím, že by se už mělo kolo uzavřít, když jsou výsledky venku. Nemám nic proti ostatním, kteří to třeba nestihnou, ale není to pak fér, když člověk může vidět výkony ostatních soutěžících... Myslím, že bys měla přesně stanovit čas, do kdy se ti to má odeslat, aby to bylo fér pro všechny.

9 Jája Jája | E-mail | Web | 1. dubna 2011 v 20:35 | Reagovat

Děkuju.:-) Jednu z jarních fotek jsem ti právě poslala k tomuhle. Mimochodem, jarní video s Jasttynkem jsem nahrávala s tím, že si ho d ám k sobě na blog, ale s těmi videi je problém. Líbí se mi 5. a 15.

10 LoveShy LoveShy | Web | 1. dubna 2011 v 21:02 | Reagovat

Děkuju za velmi dobré ohodnocení :) jestli je to pozadí rušivé nevím.. spontánní fotku s pejskem nemůžu naaranžovat tak, aby pozadí bylo neutrální.. ale děkuju :)

11 Karoll Karoll | Web | 1. dubna 2011 v 21:31 | Reagovat

[8]: já vím, neměla bych, ale ona mi už před uzavřením psala, že má video hotové, jen jí to nejde nahrát... věřím jí.

12 Terka Terka | E-mail | Web | 1. dubna 2011 v 21:39 | Reagovat

16 bodů? To je dost dobré, jdu to říct Rozárce. :-) No jo, ještě jí budu muset trochu více naučit pravopis... :-D

13 Kristý a Keny Kristý a Keny | Web | 1. dubna 2011 v 23:21 | Reagovat

Moc pěkný, ale mám jeden dotaz. To zvíře musí být zůčastněného? Musí ho vlastnit? Já totiž jednoho zůčastněného psíka (a jeho PRAVOU psovodku) znám osobně, ale přesto vím, že nemá blog, ale pouhý web CHS...
Domnívám se, že pouze zkopírovala fotku a vydává psíka za svého.
Ověřím si to a napíšu...
Myslím, že tu není něco v pořádku.

14 hajdance hajdance | Web | 2. dubna 2011 v 7:38 | Reagovat

aj mne sa veľmi páčilo tvoje hodnotenie
a tá grafika to viem ale to asi nezmením nemám ako už teraz sa to poriadne dlho odovzdávalo na youtube :D

som rád že sa páčilo :D
to je proste Jerry :D

15 Anis Anis | E-mail | Web | 2. dubna 2011 v 11:53 | Reagovat

Ďakujem za pochvalu, ja tiež pevne verím že to vydržím, ale mala by som :D

16 Gabriella Gabriella | Web | 2. dubna 2011 v 14:13 | Reagovat

Miluju jorkšíri, první fotka je kouzelná! Ale nejvíc se mi líbí fotka křečka Oldy:)

17 Kristý a Keny Kristý a Keny | Web | 2. dubna 2011 v 19:14 | Reagovat

[13]: Tak jo, je všechno v pohodě. Mýlila jsem se. Omlouvám se všem.

18 Alciellë Alciellë | Web | 4. dubna 2011 v 20:01 | Reagovat

[11]: Ještě jednou ti děkuju, nevím, co s tím internetem teďka mám, nejdou mi dělat ani školní webovky a všechno mi tu padá. Vím, že text běžel rychle, tím, jak jsem ho dala do toho formátu se to celý nějak rozházelo, nechápu to =(. Příště se polepším ;). Už pracuju na dalším úkolu. Do středy se má posílat, že jo?

19 Alciellë Alciellë | Web | 4. dubna 2011 v 20:06 | Reagovat

Jé, promiň, ono je to dole napsaný, jsem si toho nevšimla. Jdu na tom pracovat ;).

20 Karoll Karoll | Web | 4. dubna 2011 v 20:14 | Reagovat

[18]: [19]: Větším písmem už to napsat nejde :D

21 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 5. dubna 2011 v 18:37 | Reagovat

[20]: ještě jsem se chtěla zeptat - můžu udělat i animaci?

22 Yui Yui | Web | 5. dubna 2011 v 18:39 | Reagovat

Ze´soutěže díky nedostatku času odstuuji

23 hajdance hajdance | Web | 6. dubna 2011 v 13:53 | Reagovat

ten námet s jarom sa mi páči, ale neviem či to stihnem do dnes- lebo u nás je škaredo asi posledné 3 dni

24 hajdance hajdance | Web | 6. dubna 2011 v 14:33 | Reagovat

dobre pokúsim sa teda tak že pridám tie motívy, pretože jarné fotky na ktorých je Jerry moc nemám

ale pokúsim sa to nejako spraviť (hadam to zvládnem) Nechaj sa prekvapiť :D

25 hajdance hajdance | Web | 6. dubna 2011 v 19:33 | Reagovat

ahoj moc prepáč ale môj počítač zlyhal a ja to nestíham stačí poslať úlohu zajtra?
toto som písal cez babkin starý počítač
chcel som to poslať odtial to ale tu nejde zapojiť ani USB v ktorom mám FOtky :D :D :D

26 shelynka shelynka | Web | 6. dubna 2011 v 20:11 | Reagovat

ahojky děkuju ti za odpovědění na otázky...jsi super

27 hajdance hajdance | Web | 7. dubna 2011 v 6:47 | Reagovat

ak myslíš 15:00 tak to hadam stihnem na školskom alebo kamarátkinom počítači :D tak do 15:00 to stihnem :D dik

28 hajdance hajdance | Web | 7. dubna 2011 v 13:46 | Reagovat

či 17:00 :D

[27]:

29 Veronika Veronika | E-mail | 7. dubna 2011 v 13:52 | Reagovat

Je škoda že jsem tuhle soutěž našla až dneska, určitě by mě to bavilo. No nedá se nic dělat ... :-)

30 Gabuldik Gabuldik | E-mail | Web | 7. dubna 2011 v 18:41 | Reagovat

Mě se nejvíce líbili asi ty dvě videa s pejskama. Jedno bylo k pobavení, druhé dojemné. :-)

31 Laurik :D Laurik :D | Web | 9. dubna 2011 v 7:30 | Reagovat

Ahoj máš hezký blog,mrkneš na můj?
pls...(web)

32 Laurik :D Laurik :D | Web | 9. dubna 2011 v 7:33 | Reagovat

mě se líbí Sakki,Laura a Adéla !
;-)

33 pavel pavel | Web | 10. dubna 2011 v 15:19 | Reagovat

Propásl jsme to s dnešní fotkou, ale můžeš se na ty FEŠÁKY aspoň podívat. :)

34 DUNNHolly23 DUNNHolly23 | E-mail | Web | 9. dubna 2012 v 0:12 | Reagovat

People deserve wealthy life and <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/home-loans">home loans</a> or financial loan will make it better. Just because people's freedom bases on money state.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama