Vyhodnocení 2. kola a zadání 3. úkolu

8. dubna 2011 v 15:54 | Karoll |  Novinky
Omlouvám se všem, kteří čekali na vyhodnocení už včera, spadl nám internet.
Yui se omluvila, že ze soutěže odstupuje pro nedostatek času. Bublinka mi napsala, že bohužel úkol nestihne zaslat a tři soutěžící se neozvali. Nevadí, mají stále šanci. No, zdá se, že vám budu muset trochu povolit termín, abych měla alespoň nějakou soutěžní účast... :)
Takže tady jsou práce na jarní téma:

FOTOGRAFIE:

3. Aďa-Zvířecí milovnice ♥
Zvíře: Křeček zlatý Oldřich (OLDA)
mikrofon.blog.cz

Focení jarních fotografií byla velice zábavné. Olda spolupracoval, ovšem jak kdy. Někdy tak krásné stál-pózoval, ale než se to vyfotilo ...Zná to snad každý, kdo fotí svého mazlíčka od pejska až po rybičky. Ovšem nakonec si myslím, že nějaké fotky se snad povedly.

Jaro se mi moc líbí. Normálně vstávám tak kolem sedmé hodiny večer,ale teď už kolem čtyř. Ani nevím proč, prostě už se mi nechtělo spát, ale měl jsem chuť kousat mříže. Také už jsem ochutnal jarní travičku. Je moc dobrá, dostávám ji každý den a vždy mi její chuť příjde lepší a lepší. Navíc teď můžu dostávat mnohem lepší ovoce a zeleninu, co není tak chemicky upravována, aby rostla. Hodně mi chutnají jahody, ale na čínské zelí či ledový salát nemají. Jaro je prostě skvělé období :-)

Hodnotím: Tato fotka je mnohem lepší než předchozí, práce s rozmazáním mi připadá přirozená a nenásilná. Kuře dělá úplně skvělé pozadí a spolu se zelenou barvou dokonale vystihují jaro. Fotku trochu kazí stíny na kraji, jinak je to moc pěkné.
Body: 18

6. Uzavřená
Zvíře: Německý ovčák Bety
finsilence.blog.cz

Hodnotím: Je to rozhodně originální a nápad zaostřit na kytku se mi líbí. Na druhou stranu je fotka jakoby šedá, prospěly by jí výrazější barvy, obzvlášť květinka by vynikla. Ještě mě malilinko ruší stromky v pozadí, ale výsledný efekt je víc než dobrý.
Body: 17

13. Moniska
Zvíře: fretka Kety
zviratka200.blog.cz

Hodnotím: Přijde mi to jako trochu beznápadová fotka. Obyčejná a nijak fotograficky zajímavá. Trochu to kompenzuje samotná fretka na procházce, což je trošku nevšední jev, což naštěstí zabraňuje úplné fádnosti fotky. V rámci možností vystihuje téma, škoda, že tam nejsou žádné barevné kytičky...
Body: 15

VIDEA:
Nedorazila žádná.

TEXTY:

5. Terka
Zvíře: jorkšírský teriér Rozárka
zzkusebniii.blog.cz
Náš pes krysařík...

Náš taťka vždy na začátku zimy objednává valník dříví. Obvykle jej přes zimu nespotřebujeme a čas od času nám zbude i něco na příští zimu. Nevýhodou těchto pozůstatků je, že je musíme každé jaro házet na kolečko a vozit na uskladnění do garáže, nebo na podpal k ohništi. Rozárka u toho samozřejmě nemůže chybět. Ne, že by nějak zvlášť pomáhala, spíše se jen plete pod nohy a chce, abychom jí házeli hračky.
Rozárka je jorkšírský teriér. Tito psi byli v jedenáctém století využíváni k lovu krys, potkanů a králíků. A tato genetická informace se zřejmě přenesla i na psíky současné doby.
Dříví na zahradě totiž neslouží jen k tomu, aby nás přes zimu zahřálo, nýbrž je i místem, pod nímž si na zimu staví své nory, myši. Tehdy jsem nakládala dříví do vozíku, když vtom začala Róza zuřivě hrabat pod několik kusů dřeva a zaslechla jsem dokonce i vrčení.
Rychle mi došlo, že se tam pod dřívím schovává myš a protože mne nic lepšího nenapadlo, okamžitě jsem těch několik kousků odházela. Ozvalo se zapískání, zavrčení a Rozárka držela v zubech šedivou myšku s velkýma ušima. Chudinka to nepřežila (ta myš). Tehdy nám tam vyběhly asi tři myši, z nichž dvě Rozárka, i přes naše protesty, zakousla a jedna nám úspěšně utekla. Samozřejmě jí po tomhle nepříjemném lovu čekala koupel.
Tak to vidíte, už nám to jaro opravdu přišlo, vylézají myši a slepýši a Rozárka mě zase honí po zahradě, pije vodu z jezírka a nedobrovolně pózuje před foťákem.

Hodnotím: Zajímavá kombinace obecného vypravování s dějem. Opravdu dosti spletitý útvar, docela se mi líbí. Možná by to chtělo trochu víc akce, nějaké překvapení, prostě něco nečekaného a originálního.
Body: 16

KOLÁŽE:
Koláží bylo nejvíce, bude tudíž větší konkurence. Pro lepší náhled klikněte.

2. Nikolas
Zvíře: zlatý retrívr Sakki
nickii.blog.cz/


Hodnotím: Koláž má dosti nezřetlné přechody, na první pohled člověk vidí spíš tři psy. Graficky sis s tím moc nevyhrála, za textem bych udělala nějakou záři nebo něco, aby byl lépe čitelný. Nicméně ta koláž krásně vystihuje jarní pohodu.
Body: 16

7. Alciellë
Zvíře: Pražský krysařík Myška
story-by-aknel.blog.cz


Hodnotím: Nikde nevidím Myšku... přečetla sis dobře zadání? Příště to udělej, ať ti neunikne nějaký další "detail". No, jarní atmosféru to vystihuje, fotky jsou pěkné. Ale koláž je z grafické stránky dost slabá. Příště bych ti doporučila zkusit spíš jinou formu práce.
Body: 13
10. Kei
Zvíře: sheltie Zak
aurantia.blog.cz


Hodnotím: Jednoduché a roztomilé. Ty fotky jsou boží, každá zvlášť je pěkná, ale takhle pohromadě vytvářejí jedinečný efekt. A sladění do fialova je uklidňující. Anglický nápis se mi líbí. Celkově mi to přijde trochu moc hranaté, všechno srovnané do obdélníku... chtělo by to trochu volnosti! :)
Body: 19
12. Vysmátá
Zvíře: kolie Laura
excentrique.blog.cz

Hodnotím: Moc se mi líbí kombinace barev, ty žluté doplňky jsou super. Dokonce sis dala i práci s háčky, což oceňuji. Text i fotografie jsou vtipné, graficky moc povedené. V tomto případě mě trochu ruší to pozadí s větvičkou... myslím, že by stačily ty bílé, grafické. A fotky ne tak kontrastní.
Body: 18

14. Jája
Zvíře: Malý hladkosrstý pinč Jasttynek
Pejsankov-vesnice.blog.cz

Hodnotím: Nápadově nejoriginálnější koláž, má vtip. Líbí se mi, jak je všechno veselé a barevné. Grafická práce není zrovna dokonalá, nevíc mi asi vadí ty objekty v pozadí. Že je to často nedotažené a kostrbaté vidíme všichni.
Body: 15

16. Hajdance (Dadek)
Zvíře: morče Jerry
hajdance.blog.cz


Hodnotím: Animace se mi moc líbí. Ty jarní a velikonoční motivy jsou pěkné, veselé. Fotky jsou všechny super. Některé přechody se mi líbily víc, některé míň, ale celkově na mě animace udělala moc hezký dojem. Bohužel jsi ji neodevzdal včas, tudíž ti budu muset strhnout celou polovinu bdů, které bys správně měl dostat. A dostal bys jich 17.
Body: 9 (já vím, není to přesná polovina, ale rozhodla jsem se zaokrouhlit)

3. úkol:

Tentokrát vám dám čas celých 10 dní a doufám, že úkol splní více lidí. Snažte se být vtipní a originální, až budete zpracovávat téma:

,,Jsem komik"

V dílku se samozřejmě musí objevit něco o vašem mazlíčkovi. Opět budete mít na výběr několik forem práce. Můžete fotit, kreslit, psát, dělat video nebo koláž.

VYBERTE SI FORMU ZPRACOVÁNÍ:

Fotografie: Žádné větší grafické úpravy nejsou povoleny, pravidla jsou stejná jako minule. Pokud chcete, můžete připsat pár slov ohledně fotografie, co znázorňuje nebo jak vznikla. Jo, a ať je na té fotce zvíře! :) Nezapomeňte připsat, jakou formu zpracováváte. Fotky posílejte na e-mail karol.dee@seznam.cz nejpozději do 18. dubna.

Video: můžete udělat video, které bude nějak souviset se zvířaty a tím, jak jsou vtipná. Fantazii se meze nekladou! Videa posílejte na e-mail karol.dee@seznam.cz nebo video nahrajte na nějaký server (Youtube, Stream) a zašlete mi odkaz nejpozději do 18. dubna.

Texty: Tady je spoustu možností, můžete využít jakýkoliv slohový útvar, stačí, ať souvisí s tématem. Fotografie nehraje roli, ale samozřejmě to čtenáři přiblíží obsah. Svá dílka posílejte na e-mail karol.dee@seznam.cz nejpozději do 18. dubna. A nezapomeňte připsat, jakou formu zpracováváte.

Koláž: Bude se skládat z několika fotografií, obrázků, kreseb, výstřižků...cokoliv vás napadne, může být dopněna textem nebo různými bublinami. Do této kategorie spadá i animace, tedy několik fotek za sebou. Pokud si vyberete animaci, dbejte na její kvalitu (žádné miniaturní práce). Počet fotek není omezen. Snažte se být originální a dbejte hlavně na grafickou podobu. Koláže pošlete na mail karol.dee@seznam.cz nejpozději do 18. dubna.

Kresba: Může být jak počítačová, tak ruční. Obrázek naskenujte nebo vyfoťte, pokud možno aby bylo vše dobře zřetelné. Opět stačí, aby obrázek jakkoliv vystihoval téma a bylo na něm zvíře. Své výtvory pošlete na mail karol.dee@seznam.cz nejpozději do 18. dubna.

Uzávěrka: 18. dubna (pondělí)

P.S: Anketa je jen nezaávazný průzkum, žádné hlasy se nesčítají.
 


Komentáře

1 hajdance hajdance | Web | 8. dubna 2011 v 16:07 | Reagovat

prepáč ale nedalo sa mi to stihnúť ani tak počítač nám stále nejde tak bežím ku kamoške a u nej to spravím

prosím že by si to sem dodatočne pridala :D

2 Anis Anis | E-mail | Web | 8. dubna 2011 v 16:41 | Reagovat

Nehorázne sa teším na 3. kolo, fotky sú vážne skvelé a oveľa viac na to, že sa fotia zvieratá, trošku ma sklamala Alciellë, pretože tam nieje zvieratko ale všetky sú krásne!

3 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 8. dubna 2011 v 17:41 | Reagovat

No, moje koláž není nic moc, ale to proto, že jsem vůbec neměla čas a spěchala jsem, abych aspoň něco měla. Pokud ale budeš brát soutěž tak, jak ji zatím bereš, tak asi taky odstoupím, protože to vážně není spravedlivý, když někdo kvůli termínu spěchá a někdo to pak odevzdá o dva dny později. :(

4 Yui Yui | Web | 8. dubna 2011 v 17:43 | Reagovat

Jéé :) úžasné. jenom malá poznámka: Když už nejsem v soutěži tak Báru vymaž z téhleté ankety ;) díky

5 Alciellë Alciellë | Web | 8. dubna 2011 v 17:52 | Reagovat

Tý jo, já jsem blbka =D. Kdybych to dělala zavčas a ne na poslední chvíli, tak bych si to po sobě ještě zkontrolovala a neodflákla bych to. Můžu mít jen dotaz? Kolik ještě tak úkolů bude? Protože od pondělka už nebudu mít asi vůbec čas =(.

6 Aďa-Zvířecí milovnice ♥ Aďa-Zvířecí milovnice ♥ | Web | 8. dubna 2011 v 18:24 | Reagovat

Jupí,mám více bodů.Děkuji.Fotku ti asi pošlu dnes,tak mi prosím napiš jestli ti doje =)

7 Aďa-Zvířecí milovnice ♥ Aďa-Zvířecí milovnice ♥ | Web | 9. dubna 2011 v 14:54 | Reagovat

Ahoj,u mě na blogu jsi se přihlásila do soutěže SONK a dnes začalo první kolo,tak se podívej jak si druh křečka se kterým soutěžíš vede.Hezký zbytek dne Áďa :-)

8 Eloush Prdloush Eloush Prdloush | E-mail | Web | 10. dubna 2011 v 10:38 | Reagovat

Teď mě docela mrzí, že nemám víc času. Vždycky mám pro každé téma tolik nápadů... Achjo.... :(

9 Alciellë Alciellë | Web | 10. dubna 2011 v 17:35 | Reagovat

Díky moc, tak to už vydržím, protože já tenhle týden mám něco jako zkouškové období, po škole chodívám k doktorům a zařizuju si autoškolu, kterou mám od příštího týdne, do toho o víkendu budu pryč - jedu se podívat na školu a za babičkou apod... tak snad to nějak udělám...

10 Karoll Karoll | Web | 10. dubna 2011 v 17:49 | Reagovat

[4]: díky zásahu blog.cz už nejdou upravovat ankety, ve kterých už někdo hlasoval...

11 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 10. dubna 2011 v 18:59 | Reagovat

Díky. Víš, já to nemyslím nijak zle. A ani mi nejde o mě a moje body - přecejen není první místo oceněné novým autem nebo tak něco :) Ale myslím si, že když takovou soutěž začneš dělat, tak musíš být nemilosrdná. Protože pak se pokaždé někdo najde, kdo se rozhodne tě takhle využít...

12 Yui Yui | Web | 10. dubna 2011 v 19:05 | Reagovat

dobře, nevadí ;)

13 hajdance hajdance | Web | 10. dubna 2011 v 19:30 | Reagovat

dobre, ďakujem. Ja som fakt nemohol skôr, mali sme naozaj obmedzený počítač. Už našťastie funguje :)

14 hajdance hajdance | Web | 11. dubna 2011 v 19:35 | Reagovat

zjednej strany som veľmi spokojný s tvojim hodnotením, ale z druhej mi je moc ľúto že mi rezignoval počítač a kôli oneskoreným strateným bodom mám menšiu šancu výhry :D

15 hajdance hajdance | Web | 17. dubna 2011 v 20:50 | Reagovat

to sa veru teš, lebo to čo dnes ty dvaja vyvádzali :D :D :D

a super že si sa prihlásila :) teším sa

16 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 19. dubna 2011 v 13:27 | Reagovat

Ahoj, já ze soutěže odstupuju. Bavilo mě to, ale nechci soutěžit někde, kde nejsou pořádná pravidla. Promiň, ale pokaždé se vztekat nebudu :)

17 SPENCERShelley30 SPENCERShelley30 | E-mail | Web | 9. dubna 2012 v 0:10 | Reagovat

Do you understand that it is high time to get the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/home-loans">home loans</a>, which would help you.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama