Červen 2012

Svěží ráno

23. června 2012 v 20:18 | Karol Dee |  fotky
Znáte ten krásný pocit, když je brzy ráno a vy víte, že bude nádherný den, protože to cítíte ve vzuchu...? Navíc když je všude rosa a vy máte v ruce foťák, který je stejně kouzelný jako samotné ráno...A čirou náhodou jste museli do školy na sedm, a jelikož vás někdo svezl, když jel do práce, máte teď půlhodinu volného času v téměř prázdné škole a nemáte ani tu pitomou knížku...nicméně jsou odemčené dveře vedoucí na školní zahradu...

No, já už ten pocit znám.
A můžu doporučit. I když pak budete mít mokro v botech.Nečekaná antibiotika

15. června 2012 v 18:29 | Karol Dee |  Leon
K mému překvapení jsme předevčírem jeli k veterináři. Řekli mi, že s Leonem, tak jsem si nějak vyvodila, že jedeme na očkování. Omyl, zase ho (zjevně kvůli počasí) začal trápit zánět v uších. Patří mezi pejsky, kteří na to vyloženě trpí. Projevuje se to zarudnutím, svěděním, později zápachem. A je to dost nepříjemné.Koťátka podruhé

12. června 2012 v 17:39 | Karol Dee |  fotky
Uplynuly dva týdny a my se zase šli pomazlit s koťátky.
Už nepiští, zato škrábou. To mi až tak nevadí, jsem zvyklá od Vivienne (už bych jí zase měla do klece dát něco na broušení drápků, protože teď, když konečně přišel čas na tílko, chodím se poškrábaný krkem...). Už začínají být divocí, vždyť mají už měsíc (odhaduji).

A taky jsou ještě roztomilejší ♥


Toníček, chudáček králíček

10. června 2012 v 18:48 | Karol Dee |  Králík
Bobeček Toníček má nemocnou nožku.
A mnou cloumají vlny vzteku, protože ho nikdo nechce vzít k veterináři.

Už asi dva týdny na přední nohu nedošlapuje. Z matky vylezlo, že mu prý stříhala drápy a asi to trochu přehnala, protože tam měl pár kapek krve. Když jsem to slyšela, měla jsem chuť ji zaškrtit. OK, může se stát, ale tak snad když vidím, že na tu nohu odmítá stoupnout a očividně se něco stalo, seberu se a jedem na vyšetření! Ale ne, ona bude čekat, jak se to vyvrbí, s tím, že veterinář stejně nic neřekne a akorát budeme platit. :-!

Naštěstí jinak vypadá Tonda relativně v pořádku, aspoň po jiných stránkách.
Takže nějaké fotky....na té první je vidět ta tlapka.


Souboj jazyků

6. června 2012 v 19:38 | Karol Dee |  Leon
Kdykoliv vylezu ven, musím udělat aspoň jednu fotku Leonka.
Nevím, nikdy mi to nedá....
Ty ležaté mám nejradši. Vypadá na nich jako andílek. Teda ne že by normálně nevypadal :D Už asi před rokem jsem ho začala učit "styď se". Moc mu to nešlo a nakonec jsem od toho upustila, ale...zvažuju, že to s ním letos zkusím znova. Vždycky se tváří jako dokonalý ťutínek, kterému bych odpustila všechno...
Už jsem ten povel začala oživovat. Zatím nevydrží ani pár sekund, takže jsem ho při tom nestihla vyfotit, ale brzy to snad napravím ;)


Hlava smečky

3. června 2012 v 14:11 | Karol Dee |  Leon
Přemýšlela jsem nad hierarchií v naší "smečce".
Bezesporu nějaké existuje, psi jsou šelmy, které ji vytvářejí a lidé...lidé do ní tak nějak patří. Víte, co by mě obzvlášť zajímalo? Jestli jsem nad Leonem více já nebo otčím. On tvrdí, že je to jeho pes. Já tvrdím, že ho koupil. A rozdíl v tom je.

Osobně jsem dostatečně nafoukaná na to, abych věřila, že tou pomyslnou hlavou Leonovy smečky jsem já. Těžko se to dokazuje, ale trávím s ním tak 50x víc času než on. Jeho sice poslechne, ale jsou to ty povely, ktré jsem ho musela já naučit, jinak by z něj byl drzý a nezvladatelný (ke všemu obrovský) pes. Klidně přidám i agresivní, protože otčímovy "hry" s Leonem spočívaly v tom, že ho provokoval a pes ho potom kousal a tahal. Ha ha ha, strašná sranda, ale když řekl dost, Leon samozřejmě pokračoval a začínal dorážet. Kašlal na něj a skoro to vypadalo, že ho každou chvíli vážně kousne. Samozřejmě že otčím to vyřešil jak jinak než tím, že ho "přepere", a snažil se ho násilím udržet. Leon byl ještě štěně, takže se mu to dařilo. Mně tehdy neposlouchali, ale nakonec jsem ho přesvědčila, ať si s ním tímhle způsobem nehraje. Bože, může být někdo tak arogantní a nevidět, že ho absolutně nezvládal? Ty jejich hry přestávaly být hrami. Byli na nejlepší cestě k agresivnímu leonbergerovi.