close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Srpen 2012

O plemenech: Aron, kynologická třešnička

27. srpna 2012 v 16:49 | Karol Dee |  O plemenech
Aronka jsem už naťukla v jednom článku, ale nezmínila jsem, o jaké plemeno se jedná. Bylo to z jednoduchého důvodu - jeho vzhledové i povahové rysy mě zaujaly natolik, že je prostě musím rozebrat zvlášť.
Mezi čtenáři jsou i pejskaři, kteří plemenům rozumí. Tak schválně, prohlédněte si Aronka a tipněte si, o jaké plemeno se jedná. Není to zrovna malý pes, ale ani žádný obr - v kohoutku měl takových 65 cm. Vaše sázky, prosím.


Můj pes se nechce fotit

19. srpna 2012 v 17:39 | Karol Dee
Nedávno bylo téma týdne "Můj domácí mazlíček". To bylo konečně téma podle mého gusta, nejen že jsem články psala, ale také jsem si je s chutí prohlížela. Mnoho z vás si přitom, nebo už někdy dříve všimlo, že mají strašně nefotogenického psa - pořád se otáčí, nechce se dívat do foťáku. Čím to je?

Ach, mému egu dělá tak dobře, když vás můžu poučovat.

odvrácení hlavy

Slyšeli jste někdy o knížce Konejšivé signály? Napsala ji Turid Rugaas, světoznámá kynoložka. Tuto knížku doporučuji úplně každému, kdo vlastní nebo chce vlastnit psa (a vlastně i všem ostatním). V podstatě jde o to, že ta úžasná dáma vypozorovala, že psi mezi sebou komunikují signály, které, když se je naučíme rozeznávat, nám umožní úplně nový pohled na psy a celý jejich svět. Jde o úplnou revoluci v kynologii.