Říjen 2012

Podzimní úsměvy

26. října 2012 v 17:29 | Karol Dee |  fotky
Letos to vypadá na nádherný podzim. Všude spousta barev a tak to má být! Konečně jsem se dokopala jít něco vyfotit. Převážně Leonka, jak jinak. A začneme jeho dokonalým úsměvem, který doufám zvedne náladu všem, kteří to potřebují :) Mně teda zvedne náladu vždycky. A nejvíc se směju těm vyděšeným výrazům lidí, když si s Leonem hrajeme - stačí ho správně rozblbnout a začne mručet a vrčet tak, že to vypadá, že mi musí každou chvíli ukousnout ruce. Ty, kteří nejsou zvyklí na obrovské, vrčící zubaté potvory, to může trochu vyděsit :D


Karel

9. října 2012 v 16:39 | Karol Dee |  fotky
Na první pohled andělské kotě, na druhý pohled taky...a až na ten třetí poznáte, že je to vlastně pěkný ďáblík.
Chci říct byl. Bohužel, takovým tvorečkům se může přihodit spousta věcí...zůstanou jen vzpomínky - a fotky. Jsem ráda, že jsem ho poznala :)
Ind mě naštval

7. října 2012 v 18:19 | Karol Dee |  Úvahy
Měli jsme teď ve škole takový zajímavý projekt, kdy na týden přijeli zahraniční stážisti a praktikanti povědět nám něco o své zemi. V angličtině, samozřejmě. Mluvili o historii, geografii, kultuře, běžném životě - zkrátka o všem možném. Navštívili nás studenti z Ruska, Indie, Turecka, Rumunska, Brazílie, Kolumbie...dost zajímavé, že ano?
Kdo by tušil, že se najde něco, co by mě mohlo namíchnout.

Ale našlo se. Byl to ten Ind, který neuměl ani pořádně vyslovovat, mluvil dlouze, nudně a celkově mi byl strašně nesympatický hned od začátku. A když jsem pak hodinu v kuse poslouchala jeho žvatlání, měla jsem toho akorát dost. Vadilo mi, že ukazoval samé krásné fotky, úplně propagační, ale takřka úplně vynechával hlavní problémy Indie, jako třeba ta jejich přelidněnost. Ale hlavně že v té prezentaci ukazoval roztomilé fotky tygříků. A legračních velbloudů. Ha. Ha. Ha.

Ptal se, zda máme v Česku velbloudy v ZOO. My odpověděli, že ano. A on se tak arogantně pousmál a prý: ,,No, tak my je v Indii máme v ulicích." Vtípeček. Chtělo se mi z něj zvracet. Copak neví, že velbloudi jednohrbí, kteří by měli žít na území Indie, jsou v přírodě vyhynulí? A oni si tam na nich jezdí. V těch nechutně přecpaných, špinavých ulicích chovají zvířata, která bývala koráby pouště. A to ani nemluvím o tygrech, kteří jsou sice roztomilí, ale neustále se rozšiřující populace je vytlačuje z jejich přirozeného útočiště rychlým tempem. Ale Inda to zjevně vůbec netrápilo, naopak. Bylo mi z něj špatně.


velbloudi ze ZOO Ostrava
 

Dokonalý čumáček

2. října 2012 v 16:59 | Karol Dee |  fotky
Když ona je tak fotogenická, proč sakra aspoň někdy nespolupracuje? :D
Ono se to nezdá, ale Vivienne se nerada fotí. Foťák jako takový jí vůbec nevadí - problém je, že je potkanka neustále v pohybu a pokud ji chci vyfotit, musím ji podržet nebo stále dokola směřovat a přendávat tam, kam potřebuju. Věřte mi, je to dost vyčerpávající, protože ta potvora má svoji hlavu a nepostojí ani vteřinu.

Nicméně snažím se o to pořád dokola, abych ukázala světu, jak moc jsou potkánci dokonalí ♥
Fotky na trávě jsou klasika, jenže posledně už jsem na ni neměla nervy a fotila ji v kleci, případně na ní, aby nestihla utéct moc daleko. Jsou to asi poslední letní fotky, tedy pokud nenastane nějaké extra teplé babí léto. Už dost keců, teď se hezky kochejte jejím dokonalým čumáčkem :)