Duben 2014

Výlet do Olomouce očima psa

22. dubna 2014 v 17:29 | Karol Dee |  fotky
Jistě jste už slyšeli o tom, že pes vidí černobíle. A mnozí z vás už i slyšeli o tom, že to není pravda. V současnosti už vědci zjistili, že s psím viděním to tak jednoduché nebude. Ačkoliv nevnímají stejné barevné spektrum jako my, nedá se říct, že by byli barvoslepí. O tuto tématiku jsem se zajímala a dozvěděla jsem se, že vnímají převážně odstíny modré, žluté a samozřejmě šedé. Na základě toho jsem vytvořila jakousi dokumentaci našeho malého výletu psíma očima.


Co čekat od výstavy psů

17. dubna 2014 v 17:29 | Karol Dee |  Reporáže z akcí
V sobotu jsem měla možnost vůbec poprvé navštívit nějakou psí výstavu. Jednalo se o národní výstavu v Ostravě. Pokud i vás zajímá, jak to na takovém místě vypadá a co vás čeká jako návštěvníky, tady vám předkládám své dojmy.

Co už všechno zvládá

10. dubna 2014 v 17:59 | Karol Dee |  Elfie
Článek by se také mohl jmenovat "co se za rok naučila", jenže problém je v tom, že následující cviky jsem Elfie začala učit někdy v posledních dvou, možná třech týdnech. Tomu odpovídá i jejich občas trochu nespolehlivé provedení, které ale průběžně pilujeme a zdokonalujeme. Samozřejmě jsou tu věci, které už dávno umí - cviky základní poslušnosti, jako je ke mně, k noze, sedni, lehni, zůstaň a tak dále. Dokonce mám v tomto směru jisté kynologické ambice, hodlám s Elfie složit zkoušku ZOP (základní ovladatelnost psa). O tom ale jindy, teď se pojďme podívat na naši hitparádu triků, kterou budeme průběžně rozšiřovat.

Výskok na vyvýšenou plochu


Mokrá Elfie znamená spokojená Elfie

6. dubna 2014 v 17:29 | Karol Dee |  fotky
K ovcím by se náš ovčácký pes nepřiblížil, ale voda, to je něco jiného.


Rok utekl přesně jako voda. Právě dnes má Elfie své první narozeniny. Já je mám zítra, aspoň se to dobře pamatuje. Den, kdy jsme si ji pořídili, byl jedním ze zlomových dní v mém životě. Zní to jako strašné klišé, ale už je to tak, s jejím příchodem se doma změnila spousta věcí, názorů i přístupů. Celkově bych řekla, že nás v mnohém obohatila.

Parťáci do nepohody aneb život se dvěma kočkami

2. dubna 2014 v 16:59 | Karol Dee |  Naya a Pickwick
Každou chvíli je něco shozené, rozbité, rozkousané a ukradené a vždycky v tom má prsty aspoň jeden z nich. Naya a Pickwick se stali výbornou dvojkou lotrů, nezbedníků a výtržníků. To mám z toho, že jsem si tolik přála, aby se spřátelili.


Ovšem hlavní problém je vyřešen, totiž že Naya už netrpí samotou. Naopak, od doby, kdy si může vesele hrát s Pikwajzem, zapomněla na všechno ostatní a obzvlášť ke mně se chová, jako bych byla vzduch. Je to egoista v kočičím kožichu, nadutá sebevědomá potvora...neskutečný kontrast k dobrosrdečnému, nemotornému a pro změnu neskutečně vlezlému kocourovi.