close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Duben 2014

Co už všechno zvládá

10. dubna 2014 v 17:59 | Karol Dee |  Elfie
Článek by se také mohl jmenovat "co se za rok naučila", jenže problém je v tom, že následující cviky jsem Elfie začala učit někdy v posledních dvou, možná třech týdnech. Tomu odpovídá i jejich občas trochu nespolehlivé provedení, které ale průběžně pilujeme a zdokonalujeme. Samozřejmě jsou tu věci, které už dávno umí - cviky základní poslušnosti, jako je ke mně, k noze, sedni, lehni, zůstaň a tak dále. Dokonce mám v tomto směru jisté kynologické ambice, hodlám s Elfie složit zkoušku ZOP (základní ovladatelnost psa). O tom ale jindy, teď se pojďme podívat na naši hitparádu triků, kterou budeme průběžně rozšiřovat.

Výskok na vyvýšenou plochu


Mokrá Elfie znamená spokojená Elfie

6. dubna 2014 v 17:29 | Karol Dee |  fotky
K ovcím by se náš ovčácký pes nepřiblížil, ale voda, to je něco jiného.


Rok utekl přesně jako voda. Právě dnes má Elfie své první narozeniny. Já je mám zítra, aspoň se to dobře pamatuje. Den, kdy jsme si ji pořídili, byl jedním ze zlomových dní v mém životě. Zní to jako strašné klišé, ale už je to tak, s jejím příchodem se doma změnila spousta věcí, názorů i přístupů. Celkově bych řekla, že nás v mnohém obohatila.

Parťáci do nepohody aneb život se dvěma kočkami

2. dubna 2014 v 16:59 | Karol Dee |  Naya a Pickwick
Každou chvíli je něco shozené, rozbité, rozkousané a ukradené a vždycky v tom má prsty aspoň jeden z nich. Naya a Pickwick se stali výbornou dvojkou lotrů, nezbedníků a výtržníků. To mám z toho, že jsem si tolik přála, aby se spřátelili.


Ovšem hlavní problém je vyřešen, totiž že Naya už netrpí samotou. Naopak, od doby, kdy si může vesele hrát s Pikwajzem, zapomněla na všechno ostatní a obzvlášť ke mně se chová, jako bych byla vzduch. Je to egoista v kočičím kožichu, nadutá sebevědomá potvora...neskutečný kontrast k dobrosrdečnému, nemotornému a pro změnu neskutečně vlezlému kocourovi.