Červen 2014

O plemenech: Pitbul, agresivní rváč nebo roztomilý lidumil?

27. června 2014 v 14:59 | Karol Dee |  O plemenech
Americký pitbulteriér je plemeno s velmi špatnou pověstí. Mnoha z vás se při vyslovení jeho jména vybaví svalnatý pes s ostnatým obojkem kolem krku, který na první pohled budí hrůzu. Bojechtivý rváč, který zardousí vše, co se pohne. Nebezpečné zvíře, na jehož chov by člověk měl mít dokonce zbrojní pas. Ano, podle mnohých, kteří o psech neví zhola nic, patří pitbul mezi tzv. bojová plemena. Chcete vědět, co je na tom pravdy? Možná budete překvapeni.Vyšplhali jsme se na nejpekelnější horu našeho kraje

23. června 2014 v 18:29 | Karol Dee |  Novinky
Možná mi úsudek zatemnil fakt, že jsem při tom "výšlapu" (místy se to blížilo horolezectví) málem umřela vyčerpáním, pravdou je, že nejsem žádný velký horal. S mou fyzičkou je to poslední dobou bída. A zase tolik vrcholů jsem v Beskydech nezdolala. Ale stejně si troufám říct, že Smrk je ta nejhorší hora, jakou v kraji máme.


Pes se nám nějak rozněžňuje

18. června 2014 v 17:59 | Karol Dee |  Novinky
Čas prázdnin se kvapem blíží a jak ostatní ožívají vidinou krásně volných dnů, na mě spíš dopadá beznaděj z toho, že nemám co pořádného na práci. Slíbila jsem si, že si užiju po dvou letech velké prázdniny bez brigády. Začínám se ale trochu děsit, že nebudu mít co dělat. Ovšem pořád je tu dvoutýdenní dovolená s rodiči - nejspíš také poslední, nehodlám jim viset na krku příliš dlouho. No a nakonec jsem se přihlásila na dětský tábor se psem. Asi si tam budu v sedmnácti připadat trochu nepatřičně, ale hodlám si to užít.

A tak jako na mě padá melancholická nálada z toho, že těmito dvěma měsíci nejspíš mé dětství definitivně skončí, padá na Elfie jistá rozněžnělost. Náš obvykle středně odtažitý pes teď u člověka vydrží stát klidně několik hodin a nechá se hladit a drbkat. Blíží se čas hárání, takže to přisuzujeme hormonům. A projevila se také další razantní změna v chování - náhle začala utíkat. Zuby rozkousává a rozplétá plot a pak se prochází v okolí domu. Hádáme, že chodí za sousedy, kteří mají vždy připravenou nějakou mňamku. Plot už zabezpečujeme.


Na kukandu za štěňátky výmarského ohaře

11. června 2014 v 20:47 | Karol Dee |  fotky
Vzali jsme děti, psy, jídlo, dobrůtky, hračky, prostě všechno, co se s sebou bere na návštěvu, a vyrazili za neuvěřitelně roztomilými štěňátky. Pokud si dobře vzpomínám, neměla ještě ani dva týdny. Fakt, že jejich očička byla pevně zalepená, mi umožnil bez výčitek fotit s bleskem.


Sledovat štěňata je jedna z nejvíce relaxačních činností, jaké znám. Mají tak bezprostřední chování, založené v podstatě jen na pudech, a zároveň jsou tak roztomilá, že člověka mohou napadat jen pozitivní myšlenky. Stačí si párkrát pohladit jejich sametový kožíšek a sami se přímo rozplýváte.

Čím vším se jde bavit na závodech v agility

1. června 2014 v 22:29 | Karol Dee |  Reporáže z akcí
Není to tak dávno, co jsem vám předkládala své dojmy ze psí výstavy. V komentářích mimo jiné zaznělo i její srovnání se sportovní akcí. A věřte mi, že je co dávat do kontrastu. V určitých aspektech jsou tyto psí akce jako nebe a dudy - v jiných se ovšem až moc shodují. Na obou je totiž patrná soutěživost majitelů a neposlušnost psů.


Musím říct, že narozdíl od výstavy si neoficiální agility závody získaly mé sympatie. Atmosféra byla mnohem pohodovější, prostředí příjemnější. Divák jako já se sem může přijít pěkně odreagovat a myslím si, že závodníci to budou mít podobně, ač se od nich očekává mnohem víc.