Červenec 2014

Bezpapíroví psi jsou zlo

23. července 2014 v 20:08 | Karol Dee |  Úvahy
Nikdo by neměl mít doma psa bez průkazu původu. A ten, kdo takové psy množí, by měl být zbaven svéprávnosti. Je to zlo. A je hrozné, jak jsou lidé neinformovaní. Jestli i vy se právě rozčilujete nad tím, co jsem to za tyrana, co nenávidí zvířata, nafoukance, co uznává jen zvířata s rodokmenem a ty, kteří ten "zbytečný cár papíru" nemají, považuje za největší zvířecí odpad, přečtětě si pozorně tento článek. Nebo jakoukoliv internetovou diskuzi.Vpravo vidíte Jack Russel teriéra tak, jak má vypadat. Vlevo vidíte psa bez PP, který je za čistokrevného Jack Russela vydáván. Jedná se o fenku Casey. Jak vidíte, má mnohem mohutnější stavbu těla a je i podstatně vyšší. Veterinu navštívila za svůj asi dvouletý život přibližně třicetkrát s tak širokou škálou problémů, že je ani nemá cenu vyjmenovávat. Její majitelka tvrdí, že už si nikdy psa bez průkazu původu nepořídí.


Proč jsou psi bez PP horší než ti s PP?
1. Jak můžete vidět na obrázku výše, když si pořizujete psa bez průkazu původu, nikdo vám nezaručí, co z něj vyroste. Znám ženu, která si koupila "labradora bez PP" a vyrostl jí z toho pitbul. To se ovšem netýká jen exteriéru. Když si člověk pořizuje určité plemeno, má od něj určitá očekávání. Dejme tomu, že máte rodinný dům a chcete hlídače. Pořídíte si tedy německého ovčáka a protože je na hlídání a ne na výstavy, koupíte levnějšího bez průkazu. Jenže to, co vám z něj roste, se sice ovčákovi podobá, ale místo aby hlídal, tak lidi mile uvítá.

Podlehla jsem potkaním čumáčkům

17. července 2014 v 17:59 | Karol Dee |  Novinky
Čas od času mě popadne úplná mánie, kdy si toužím pořídit nového mazlíčka. Přesně to se stalo, když jsem šla naslepo do zverimexu a do oka mi padla Vivienne. Příliš jsem nepřemýšlela, nebylo o čem. Její kouzelný čumáček všechno rozhodl. Doma to bylo chvíli divoké, ale nakonec ji na ulici nikdo nevyhodil. Tak začal náš společný život, který ovšem zase skončil. Už půl roku je v mém pokoji prázdno, nikdo neběhá po pokoji a nehryže mě do nohou, abych si ho všímala, nikdo neruší noční klid hryzáním mříží. Říká se, že kdo si pořídí potkana, nikdy nezůstane u jednoho. Asi to bude pravda, protože mánie je tu zase.


Na farmě je jiný svět

14. července 2014 v 18:29 | Karol Dee |  Reporáže z akcí
To je tak úžasný pocit, sedět po dlouhé době v sedle, mít šikovného koně, druhého po boku a společně klusat loukou. Vážně, ten, kdo nikdy neseděl na koni, by to měl rychle napravit. Já jsem si víkend v sedle užívala plnými doušky a odnesla jsem si toho opravdu hodně.


Smraďoch úspěšně okoupán

3. července 2014 v 18:59 | Karol Dee |  Naya a Pickwick
Kočky jsou mimořádně čistotná zvířata. Velkou část dne tráví olizováním své srsti, aby se zbavili všech nečistot. Pickwick se taky snaží - ovšem ne vždy to jde. Už jsem párkrát zmiňovala jeho problémy s motorikou. Už jsme si na to zvykli a zjistili, že je nekonečným zdrojem zábavy. Stinnou stránkou je, že velmi často zakolísá například při snaze zahrabat své bobky do podestýlky a dosedne přesně tam, kam nemá. A pak člověku strčí zadek před obličej, to dělá taky docela často. Takže jistě chápete, proč jsme se rozhodli pro koupel a zřejmě ne naposled.