Říjen 2014

Pořádná dávka roztomilosti

29. října 2014 v 16:59 | Karol Dee |  fotky
Dodatečně u svých zvířat zjišťuju, že mám strašně málo fotek z období, kdy byli mláďátky. U mého nového potkaního dua proto nenechávám nic náhodě a fotím a fotím. Měla jsem pravdu s tím, že Eriu jse mnohem fotogeničtější. U Evee jsem naopak podcenila jejího dobrodružného ducha, když se teď osmělila, proleze mříží raz dva a dělá si výlety po pokoji. Chytit ji je takřka nemožné, ochočování nejde ze dne na den a tak radši než abych ji naháněla a strašila, nechávám ji tak. Občas přijde sama od sebe a to je můj zatím největší úspěch. :D


Životní událost: Mám nového mazlíčka (potkan)

22. října 2014 v 19:55 | Karol Dee |  Eriu a Evee
Na facebooku už jsem to nadšeně oznámila a nyní je načase podělit se s vámi, mými oblíbenými čtenáři, které ovšem navíc zahrnu spoustou zajímavých faktů o mých nových potvůrkách jménem Evee a Eriu. Už mi bylo citlivě naznačeno, že informací o něčem tak podředném jako jsou potkani podávám přespříliš a že by bylo vhodné občas zmlknout (netuším, kde se v lidech takové myšlenky vzaly..)


Lední medvěd ovládl Beskydy

15. října 2014 v 19:59 | Karol Dee |  fotky
Nadpis není úplně přesný, lepší by bylo říci lední medvědice. O víkendu jsme s Elfie zase jednou vyrazili do hor, tentokrát jsme prošli něco málo z Javorníků. I když nejsem žádný velký horal, podobnou procházku po zapomenutých lesích bych v tento čas doporučila úplně každému. Příroda tepe životem, zvířata se připravují na zimu, stromy hýří barvami. Elfie pobíhala z místa na místo, větřila a pak zase vybíhala. Přesně sem patří, do hor, do lesů a na louky. A je tady šťastná.


Potkaní nadělení se brzy objeví na scéně

4. října 2014 v 13:17 | Karol Dee |  Eriu a Evee
Kostky byly vrženy a já zase jednou upisuji svou duši ďáblu. A ne jednomu, ale rovnou dvěma. 16. září přišli na svět tito drobečkové z chovné stanice potkanů Bebecha. Dlouho jsem hledala a vybírala, odkud si mláďátka pořídím, i když si ve skutečnosti nemyslím, že by to hrálo zase tak velkou roli. Má vize bílého flekatého potkánka se rozplynula, když jsem zjistila, že není vůbec snadné sehnat mláďata s nějakou kresbou a ještě aby měla průkaz původu. Nakonec jsem na barvu rezignovala a spokojila se s tím, že bude mít každý jinou barvu a k tomu dumbo ouška.