Prosinec 2014

Myšičky byly vyhozeny z domu

19. prosince 2014 v 16:59 | Karol Dee |  Eriu a Evee
Když rodiče zjistí, že už jste vlastně docela velcí a že i máte kam jít, přestanou vám tolerovat to, co dříve snesli. Otec mi po několika dnech, kdy potkani byli doma (že tam jsou zjistil v podstatě čirou náhodou, když po sto letech zavítal do mého pokoje), oznámil, že mám týden na to se jich zbavit. Jako důvod uvedl to, že myšinu cítí už o patro níž. Naprosto absurdní, protože ačkoliv trošku cítit byli (tehdy to byla ještě miminka, čůrali, kde neměli), nebylo to znát ani po příchodu do pokoje, natož někdy před zavřenými dveřmi.

Každopádně jsem dostala ultimátum a hádat se naprosto nemělo cenu. Dát je pryč bylo pro mě až to úplně nejkrajnější řešení, snažila jsem se najít způsob, jak jsi je nechat. A přítel nakonec svolil, že můžou bydlet u něj, ač dosud byl radikálně proti zvěřinci, který já tolik zbožňuju. Odpřísáhla jsem splnit všechny jeho podmínky a spadl mi obrovský kámen ze srdce.


Jak úspěšně podvádět na výstavě

8. prosince 2014 v 20:09 | Karol Dee |  Elfie
Článek o tom, co se dá čekat od psí výstavy, jsem na blogu již uveřejnila. Nicméně tento článek bude trochu o něčem jiném - o výstavě z pohledu účastníka. Lidé mají občas představu, že na psí výstavy jezdí samí maniaci, kteří nemyslí na nic jiného než načesávání a pudrování psů. Není to pravda, jezdí tam i normální lidé. My například proto, že dobrá známka z výstavy je podmínkou pro uchovnění psa.