close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Leden 2015

O plemenech: Čuvač, nejlepší rodinný pes

31. ledna 2015 v 14:46 | Karol Dee |  O plemenech
V nadpisu zaznívá velmi odvážné tvrzení vzhledem k tomu, kolik psích plemen dnes existuje. Navíc málokterý pes dnes plní jiné poslání než dělat nám radost a být nám společníkem. Slovenský čuvač má však vlastnosti, které z něj dělají ideálního psa žijícího u rodinného domu, kde hlídá svou milovanou rodinu. Jak je tedy možné, že většina lidí ani netuší, jak vypadá? A to nám ho vyšlechtili doslova za humny.


Kočičí signály aneb Naya volá o pomoc

20. ledna 2015 v 15:44 | Karol Dee |  Naya a Pickwick
Klidné soužití dvou koček v jedné domácnosti není ani v nejmenším samozřejmost. U psů to bývá snazší, zpravidla si mezi sebou vyjasní hierarchii a pokud oba tuto situaci přežijí, domácnost funguje harmonicky. Bohužel kočky nejsou smečková zvířata, ne v původní formě. Ale kočka domácí už je přeci jen domestikovaná a touží po společnosti člověka. Jelikož byla Naya nucena být občas delší dobu sama, rozhodli jsme se jí pořídit společníka, s čímž samozřejmě vyvstaly nové problémy.


Absolvovali jsme proces uchovnění

8. ledna 2015 v 17:29 | Karol Dee |  Elfie
A nebylo to vůbec jednoduché. Neuvěřitelně mě fascinuje, jaká byrokratická bublina se dokáže utvořit kolem jednoho jediného psa. Kolik papírů je třeba vyplnit a kolik věcí musíme absolvovat, přičemž psovi je to v lepším případě úplně jedno, v horším trpí při cestování a veterinárních vyšetřeních. A radši ani nechtějte vědět, kolik celá bonitace a založení chovatelské stanice stojí.