Duben 2015

Panička zkazila Elfíkovi zkoušku

26. dubna 2015 v 20:41 | Karol Dee |  Elfie
V sobotu jsme se vypravili na naši vůbec první zkoušku v obedienci (OB-Z, tedy pro začátečníky). Samozřejmě Elfie si přesně vybrala tuto událost jako nejlepší okamžik pro začátek hárání, tudíž jsme měli po dobu konání zkoušek zákaz vstupu do areálu a byli jsme až na konci programu. Nevadilo by mi nechat psa v autě a jít se podívat, jak to vůbec má vypadat, kdyby zrovna nenastal nejteplejší a nejslunečnější jarní den. Takže jsme dorazili opravdu až ke konci akce.


Založila jsem chovatelskou stanici

16. dubna 2015 v 19:02 | Karol Dee |  Novinky
Založení chovky je v podstatě jen formalita. Vyplníte papír, počkáte na schválení, zaplatíte poplatek a gratuluji - vlastníte chovatelskou stanici. Ona "stanice" vlastně nemusí ani existovat, nemusí mít ve vlastnictví psa, nemusí být vůbec ničím - pouze chráněným názvem, originálním a jedinečným, který nikdo nemůže obšlehnout. A právě vybírání názvu je nejobtížnější částí celého toho zakládání.


Vyrobte si vlastní krmnou směs, vyplatí se to

5. dubna 2015 v 14:10 | Karol Dee |  Jak na to
Hlodavci nejsou zvířata příliš náročná na chov. Co se krmení týče, většinou si vystačí s krmnou směsí, kterou zakoupíte ve zverimexu a nemusíte příliš přemýšlet nad tím, co vlastně svému mazlíčkovi dáváte. To ovšem není zrovna ideální přístup. Každé zvířátko je jedinečné, ať už morčátko, křeček nebo potkan a proto se vyplatí trochu přemýšlet nad tím, co jim vlastně sypete do misky.