Červenec 2015

Útulky jsou plné, tak přivážu psa k popelnici

30. července 2015 v 16:29 | Karol Dee |  Novinky
Tohle zubožené a zablešené stvoření jsme našli přivázané u naší popelnice. Lidi jsou tak bezcitní, říkali jsme si. Ovšem kdyby to bylo tak, nejpíš skončilo štěňátko někde utopené. Tenhle pejsek patřil někomu, kdo na jeho péči neměl prostředky - s největší pravděpodobností se ho ujal nějaký bezdomovec. A jelikož v útulku vám řeknou, že pejska přijmout jen tak nemůžou, rozhodl se, že ho uváže někde, kde se nad ním někdo slituje a osvojí si ho. Plán zafungoval velmi dobře - a není se co divit, jen se podívejte na ta jeho kukadla.Porod

22. července 2015 v 16:59 | Karol Dee |  Elfie
Přišlo to téměř o týden dřív. Naštěstí se Elfie trefila do prvního dne mého volna v práci a tak jsem mohla být u toho. Byl to první porod pro mě i pro fenu, rodiče na dovolené a jediný další pomocník byl můj přítel, který měl naštěstí volno taky. Měli jsme vše načteno, připraveno auto i číslo na veterináře, kdyby se něco pokazilo, no a pak už jsme se jen modlili, aby všechno probíhalo hladce.


Po pokoji mi běhají krysy

17. července 2015 v 17:29 | Karol Dee |  Eriu a Evee
Konečně! Tak strašně dlouho jsem se toho snažila docílit. Situace se má tak: krátce poté, co jsem si potkany pořídila, jsem je musela přestěhovat k příteli do bytu - ten už je ale dlouho okupován kočkami. Potkánek je čilé, zvídavé zvířátko, které potřebuje pohyb a zaměstnání hlavy, což se nejlépe řeší tak, že je člověk prostě pustí proběhnout a pak už jen sedí, pozoruje a směje se. Samozřejmě jsem je nemohla pustit kočkám do chřtánu, a tak jsem kočky zavírala do vedlejší místnosti. Přesto se potkani neustále cítí ohrožení a odmítají z klece vylézt. A ač jsem se snažila, stále jsem před sebou měla bázlivé myšky. Což se teď změnilo.


Farma bez psa přece není farma

4. července 2015 v 11:57 | Karol Dee |  Novinky
Letos jsem si měsíc před koncem školního roku podala žádost o uvolnění, sbalila si kufr a odjela pracovat na německou bio farmu. Napsané to zní jako nesmírně zajímavá činnost, realita byla spíš spoustu času stráveného na poli a pozorohudné, mnohdy pěkně hnusné jídlo. Ale ten zbytek opravdu zajímavý byl.