Rekonvalescence u oveček

10. října 2015 v 13:59 | Karol Dee |  Reporáže z akcí
Závěrem? Elfie byla skvělá maminka. Nikoho nezalehla a o všechny prcky se příkladně starala. V půlce září se nám postupně všichni rozutekli. Odchovance Z Rodu Elfů byste našli v Pardubicích, Karviné, Frýdku-Místku, Hranicích,... Celé to odchovávání štěňat je náročná činnost a ne vždycky vše vyjde tak, jak si plánujete. Z původně sedmi drobečků jsme do nových domovů předali pouze šest, nejmenší klučina podlehl vývojové vadě. My jsme ho vypiplávali s vědomím, že v přírodě by nepřežil, a nakonec se ukázalo, že příroda ví moc dobře, proč co dělá. A taková je realita. O to větší radost nám přinesl zbytek té naší bílé chlupaté bandy, kteří nás velmi rychle hodili za hlavu a už se spokojeně rochní ve svých nových královstvích.Elfie nám po štěňatech zůstala téměř holá, jak vypelichala, a trošku poblázněná. Ne že by vypadala, že by ji odchod prcků nějak zarmoutil, to vůbec ne. Stále ale hrabala díry, divně štěkala na lidi, neuroticky se drbala (přisuzuji pelichání) a vůbec mi přišlo, že se jí tak nějak zbláznily hormony. Právě jsem se chystala vyrazit na náš druhý ovčácko-pastevecký víkend s čuvači. Původně jsem se bála, jestli to není brzy, vyrážet nějaké dva tři týdny po odchování vrhu na pro psa náročnou třídenní akci.

Nakonec jsem byla ráda, že jsem takové myšlenky zavrhla, protože trénování u ovcí na ni mělo uklidňující účinky. V prvé řadě se vylítala a hlavně unavila hlavu. Znovu jsem ji trochu podusila na poslušnosti, protože to je u ovcí druhá nejdůležitější věc hned po instinktu a Elfík už očividně zapomněl, proč by mě měl poslouchat. Taky měla dost kontaktu s neznámými psy, ať už čuvači, borderkami nebo briardy, kteří tam taky ve větším množství trénovali. Celkově ji to asi trochu zmohlo, ale výsledky se dostavily.
Třídenní pastevecký maraton jsme uzavřely zkouškou HWT TS - a moc pěkně, 97 ze 100 bodů. Styl pasení mého psa je založený na rozvážném pohybu a tak zatímco většina lidí má problém psa ukočírovat, protože během prvních dvou minut celý natěšený ovce třikrát rozstřelí (ona je totiž strašná sranda, když ovce zdrhají jako o život, pes je nadšeně pronásleduje a páníček si může vyřvat hlasivky). Já se vždycky spíš bojím, že se Elfie začne v půlce trialu flákat, zaostává, ovce se začínají pást a já tam nade všemi těmi zvířaty stojím, mávám holí a snažím se je povzbudit k aspoň nějakému pohybu. Nicméně sice nám to trvá, ale aspoň neděláme chyby (pokud se Elfie zrovna nerozhodne, že teď se jí lehnout nechce).

Vzhledem k tomu, že HWT nám docela šlo, začala jsem koketovat s myšlenkou, že si troufneme na zkoušky ještě o něco vyšší. Paradoxně jsou na stejné, někdy nižší úrovni, takže proč ne. V tuto chvíli bychom taky mohli nastartovat naši výstavní kariéru, protože díky zkoušce se můžeme hlásit do pracovní třídy a věřte mi, ta u čuvačů zeje prázdnotou, což samozřejmě zvyšuje naše šance na titul. :D Ale abych byla upřímná, nějak se mi do toho hrnout nechce, výstavy příliš neuznávám, maximálně jako místo, kde se setkat s chovateli. Abych mé plány se psem uzavřela, pořád se mi doma válí výkonostní knížka na dog dancing a tak bychom mohli složit ještě tuto zkoušku. Prý je to jednoduché. A ještě aby ne, pro mého všestranného čuvače není nic překážkou!


 


Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 10. října 2015 v 17:35 | Reagovat

Tak ráda bych měla nějakého psíka, ale v bytovce by nemohl být. Krásný článek. :)

2 Elík Elík | Web | 10. října 2015 v 22:08 | Reagovat

Moc pěkné a fotky taky:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama