close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Listopad 2016

Zapomeňte na "já chci" a myslete taky na své zvíře

27. listopadu 2016 v 10:20 | Karol Dee
Pomalu jsem přicházela ke skupince obklopující slečnu, která právě skončila přednášku o problémovém chování koček a její posluchači se na ni sesypali jako vosy na med, protože, jak jinak, chtěli radu zadarmo. Já chtěla něco trochu jiného, ale v tuto chvíli jsem nemohla být vyslyšena, hovořila totiž starší paní. Už jsem byla na doslech a pomalu jsem se chytala: ,,...no a on vždycky po mě skočí, i po návštěvách skáče, normálně se takhle zakousne do ruky. ... Ale jo, já vám říkám, to my si s ním hrajeme pořád, venku si může lítat, já vím, že je ještě kotě a musí si hrát, tak to my ho vždycky dáme ven, ať si poběhá. ... No ale opravdu, syn si s ním vždycky hraje, to on má hraní až až. Ale když ho člověk chce normálně pohladit, tak začne dělat tohle. No to je prostě hrůza, to byste musela vidět, a dělá to vždycky, když na něj sáhnu. No takovou kočku, to jsem ještě neměla, já už měla hodně koček, ale žádná tohle nikdy nedělala..." V tomto bodě už je mi líto slečny, která se snaží babčin monolog přerušit a vkládám se do toho taky proto, že ve mě začíná vřít krev. ,,Víte," oznamuji jí, ,,některé kočky prostě nejsou mazlivé. Nesahejte na ni a jenom si hrajte." To babku poněkud rozhodí, okamžitě se jí ale na tvář vrací vševědoucí výraz a arogantní úsměv a vypadne z ní odpověď, která mě málem srazí na kolena: ,,No tak k čemu mi ale taková kočka je?"


Fenomén facebookových aukcí

21. listopadu 2016 v 18:06 | Karol Dee
Víte, jak se to říká. Všechno zlé je k něčemu dobré. Můžeme nadávat jak chceme, že facebook je strašný vynález a dnešní mladá generace nedělá nic jiného, než že na něm sedí 24 hodin denně, ale přesto je zde ještě jiný pohled na věc - díky neskutečně snadnému sdílení a šíření informací mezi lidmi se otvírají i nové možnosti, jak rozšířit dobrou věc a pomáhat. Jelikož jsem zvířecí člověk, jiné sféry než pomoc zvířatům mě příliš nezajímají, ale jsem si jistá, že podobné principy, jaké vám představím v dnešním článku, fungují i v jiných dobročinných organizacích. Díky facebooku jsou dávno pryč doby, kdy útulky a depozita na záchranu zvířat žila jen z toho, co získali ze sbírek na akcích. Lidi nechtějí peníze vyhazovat do vzduchu, jsou mnohem radši, když za ně něco dostanou, a tím nemyslím památeční magnet.

Chci vám ukázat způsoby, jakými můžete velmi snadno pomáhat, a přitom si kupovat skvělé věci. Dobročinné aukce!


Setkání se štěňaty

9. listopadu 2016 v 16:20 | Karol Dee |  Elfie
Rok se s rokem sešel a můj první odchov překonal metu dospělosti. Taky vám to nepřijde tak dávno, co měla Elfie štěňata? Pevně věřím, že se tu najdou vytrvalí čtenáři, kteří články o chundelatých bílých kuličkách četli. A kdyby náhodou ne, uvedu vás do obrazu. V osmnácti jsem si založila chovatelskou stanici a rozhodla se, že pošlu geny naší fenky slovenského čuvače dál. V tomto bodě musím podotknout, že to není nejlepší fena pod sluncem, že má vzhledové vady a odchylky od standardu a že o tom vím. (Nicméně povahově je to dobrá fena. Poslušná, učenlivá, vyrovnaná. Za všechny nedostatky můžu já, tedy výchova.). Slovenský čuvač je však málo rozšířené plemeno a tak nemůže být člověk příliš vybíravý, pokud chce, aby přicházely na svět další generace. Hlavním cílem chovatelské práce je eliminovat veškeré nedostatky a odchovávat perfektní štěňata, která odpovídají standardu. A když to chcete jako já dělat zodpovědně a naplno, musíte se logicky seznámit s výsledky. Proto postupně objíždím všechna štěňata, povídám si s majiteli a zjišťuji, jaká jsou ve vzhledu a povaze. A samozřejmě nesmí chybět fotodokumentace.