Prosinec 2016

To je fontána? A v ní se koupou kočky?

21. prosince 2016 v 19:52 | Karol Dee |  fotky
Ježíšek nám na zvoneček zazvonil předčasně, pokud tedy s přimhouřenýma očima za Ježíška prohlásíme doručovatele z DPD. Přivezl nám dárek pro kočky. Ještě pár dní ležela krabice netknutá v obýváku, načež jsem si konečně připustila, jak absurdní je dávat dárek zvířatům pod stromeček, když jim to můžu dát hned a oni ho můžou začít využívat. Asi mě nějak zdrželo to kouzlo Vánoc, jindy by mě totiž ani nenapadlo řešit, kdy můj mazlíček dostane věc, kterou jsem mu koupila. Zvířecí narozeniny neřeším a Vánoce už vůbec ne. Tak jak je možné, že těm dvěma obludám něco pod stromeček kupuju? A ještě něco tak zatraceně drahého, jako je kočičí fontánka?

Jo a nemějte strach, nejen kočky mají předčasné Vánoce. Já si tak nějak nadělila nový objektiv, takže níže vás čeká nálož fotek - koho jiného, než těch dvou raubířů.Nechci napsat úplný kýč

16. prosince 2016 v 21:14 | Karol Dee |  Brenta
Už zatraceně dlouho čekám na téma týdne, které by se aspoň dotýkalo zvířat. Čekám na něj vlastně od prvopočátků blogového projektu Téma týdne (věřím, že se najdou tací, kteří neví, co to znamená, takže vysvětluji: každý týden blog.cz vyhlásí oficiální téma a kdo na něj napíše článek, je katapultován na titulku, což by teoreticky mělo zvednout návštěvnost blogu.) Teď konečně přišlo téma se vzletným názvem Zvíře v srdci člověka. Upřímně jsem se zhrozila. Proč blogeři pořád vybírají taková zatraceně hlubokomyslná témata? To jsou pořád věci jako (náhodný výběr z nedávných témat): "hluboko uvnitř", "ztraceni v pokroku" nebo třeba "život ve tmě". Uff. Dobře. I když si uvedomuji, že můj článek na titulce bude každopádně, jelikož jsem v autorském klubu, tak se do toho pustím a pokusím se nevytvořit něco k poblití kýčovitého.

Poznámka doplněná po dopsání článku: Zvrtlo se to v těžký citový výlev.