close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Říjen 2017

10 vět o mém psovi, které lidi nejčastěji říkají

26. října 2017 v 17:58 | Karol Dee |  Kešu
Co jsem si štěňátkovskou kuličku (to se jen tak říká, saluka nikdy kuličku nepřipomíná) dovezla domů, jako by mi vymizel veškerý volný čas. A taky to strašně letí. Kešu dneska slaví půl roku! Cože, kdy? A jak je možné, že o ní píšu teprve druhý článek, když už ji mám doma několik měsíců? Netuším, nevím, nestíhám!

Tak aspoň ve zkratce. Kešu je moc milé, ňuňací, pohodové, učůrané zvíře. Jo. Problém s dupáním v bytě odezněl tak nějak sám, už ze sebe zvládá dostat energii venku a nešetří si ji na doma. Občas si ale na doma šetří obsah močového měchýře. Tedy nešetří, venku se vyčůrá, ale za chvilku může zas. Takže teď je náš denní rytmus zcela ovládán tím, kolik asi moči má Kešu právě teď v zásobě. Často si představuji, kolik starostí by mi ušetřilo, kdyby nad ní permanentně visel ukazatel stavu nádrže, asi jako tomu bývá v počítačových hrách, kde se ukazuje třeba to, jaký má postavička hlad nebo jak moc je spokojená. Nicméně před třemi týdny jsme najeli na intenzivní anti-čůrací program a já doufám, že výsledek bude stát za to.Vzhledem k tomu čůracímu problému ji poměrně často někam vodím. Do parku, kolem domu, ale i do města, do školy, do vlaku, metra, tramvaje, do řeznictví, do restaurace...v podstatě všude, kam pes může. To aby nebyla zbytečně doma sama. No, a můžu říct, je to miláček lidu. Ani s bílou chlupatou Elfie jsem nesklízela tolik připitomnělých úsměvů a pomlaskávání. A co a její adresu lidé nejčastěji pronáší? Vybrala jsem top ten.

1. Jéééé, ta je krásná!

Tenhle bod asi nikoho nepřekvapí. Je krásná, roztomilá, rozkošná, elegantní, ladná...Asi si to nemyslí úplně každý, ale málokdo vám na potkání řekne, že máte podivně nohaté zvíře s malou hlavou. To si nechávají pro sebe.