Elfie

Co už všechno zvládá

10. dubna 2014 v 17:59 | Karol Dee
Článek by se také mohl jmenovat "co se za rok naučila", jenže problém je v tom, že následující cviky jsem Elfie začala učit někdy v posledních dvou, možná třech týdnech. Tomu odpovídá i jejich občas trochu nespolehlivé provedení, které ale průběžně pilujeme a zdokonalujeme. Samozřejmě jsou tu věci, které už dávno umí - cviky základní poslušnosti, jako je ke mně, k noze, sedni, lehni, zůstaň a tak dále. Dokonce mám v tomto směru jisté kynologické ambice, hodlám s Elfie složit zkoušku ZOP (základní ovladatelnost psa). O tom ale jindy, teď se pojďme podívat na naši hitparádu triků, kterou budeme průběžně rozšiřovat.

Výskok na vyvýšenou plochu

Pokroky ve výcviku

24. listopadu 2013 v 20:01 | Karol Dee
Sotva jsme se nadáli a z roztomilé chlupaté kuličky se vyklubalo psisko o půl hlavy vyšší než většina retrívrů. Všem, kdo neznají slovenského čuvače a vyptávali se, jak bude velký, jsem tvrdila, že asi jako retrívr. Obávám se, že to budu muset přehodnotit, když uvážím, že Elfie má teprve půl roku a nevypadá, že hodlá přestat růst :D

Čím větší pes je, tím víc je třeba věnovat pozornost výcviku. Nechtěli jsme nic podcenit, proto už dva měsíce docházíme na lekce s výcvikářem. Většinou je s námi jeden nebo více psů, hrají si a my s nimi zkoušíme různé cviky, především ale přivolání.

Chataříme se štěnětem

17. června 2013 v 19:29 | Karol Dee
Elfie byla vůbec poprvé na naší chalupě.


Cestu musela strávit mezi předníma nohama, v kufru nebylo místo a na zadích sedadlech taky ne. Toto budeme muset ještě vyřešit. Nicméně takřka hodinovou jízdu zvládla skvěle. Jakmile jsme dorazili, vrhla se na průzkum. Ubytovali jsme ji v domečku pro děti, který je teď ale spíš bouda.

Máme nového člena rodiny

26. května 2013 v 18:49 | Karol Dee
Dočkala jsem se. Elfie je nádherné štěně. Hodná i zlobivá, akční i rozvážná...přesně jak to má být. Nemůžu se jí nabažit. Neuvěřitelně mi chybělo ranní bouřlivé vítání. A to nás zatím sotva zná. Vypadá to, že život s ní bude úžasný.

Vybírali jsme štěňátko

8. května 2013 v 17:59 | Karol Dee
O víkendu jsme absolvovali výlet za budoucím členem naší rodiny. Rodiče, já a mé dvě malé sestry. Cesta tam trvala hodinu a půl, dovedete si vůbec představit, jak jsou takové akce náročné? :D Každopádně jsem moc ráda, že jsme jeli. Dům jsme trefili správně a okamžitě jsme registrovali spoustu roztomilých bílých kuliček.

Bude to Elfie

28. dubna 2013 v 17:59 | Karol Dee
Rodinné debaty se rozproudily na plno. Kde bude mít boudu, kdo kdy bude venčit, co bude třeba zařídit...A já se tetelím blahem. Ve čtvrtek jsme se jeli podívat na fenku čuvače (vpravo). Náš známý, který se prací se psy živí, nám doporučil ještě jedno plemeno, o kterém jsme měli uvažovat; velkého švýcarského salašnického psa. Na toho jsme se tedy mrkli taky.


Přiletělo na nás nesmírně mohutné uslintané tele, které nás div neporazilo. Stačilo mi vidět otcův výraz a věděla jsem, že svého vytipovaného čuvače mám v kapse. Oproti tomu fenka čuvače Bella byla skutečně pěkná, přátelská a mírná. Měla jsem z toho opravdu radost. Všichni mě od čuvačů z různých důvodů odrazovali, ale já si stála za svým. Uvidíme, jestli se mi má tvrdohlavost nevymstí.

 
 

Reklama