Elfie

Kůň mi málem zašlápl psa

29. září 2013 v 18:29 | Karol Dee
V půlce září jsme vychytali krásné počasí a já si s přítelem a psem udělala malý výlet. Kamarádka má doma tři koně, o které se stará. Říkala jsem si, že by nebylo špatné si zase jednou vylézt na koňský hřbet. Zážitek to jistě byl i pro Elfie, která vůbec poprvé viděla tak velkého tvora.

Rychlokurz prázdnin

26. srpna 2013 v 17:57 | Karol Dee

Nestačím žasnout, jak rychle to psisko roste. Ani jsme se nenadáli a máme doma skoro půlročního psa. Už jí vypadávají zoubky. Mění srst. A co je pro nás podstatné, začala hlídat. Katastrofické vize toho, že místo hlídače budeme mít psa vítacího, jsou zažehnány.

Pes jak lusk

24. července 2013 v 18:59 | Karol Dee
Jedu teď na prázdninový režim. V praxi to znamená, že vůbec nemám čas na blog, což mě mrzí, prorože zážitků je přehršel :) Snad to teď trochu napravím, naservíruju vám dávky nových fotek, ty nikdy nezklamou.

Elfie roste jako z vody. Je s ní legrace. Chodíme na procházky, byli jsme u veterináře, jezdíme s ní autem (kdoví proč z něj má hrůzu), učíme s náhubkem, seznamujeme se psy, hrajeme si...je toho hodně. Všichni se ale shodujeme v tom, že je to úžasný pes a lepšího jsme si nemohli přát. Říkají mi, že jsem vybrala dobře a snad mají pravdu.

Chataříme se štěnětem

17. června 2013 v 19:29 | Karol Dee
Elfie byla vůbec poprvé na naší chalupě.


Cestu musela strávit mezi předníma nohama, v kufru nebylo místo a na zadích sedadlech taky ne. Toto budeme muset ještě vyřešit. Nicméně takřka hodinovou jízdu zvládla skvěle. Jakmile jsme dorazili, vrhla se na průzkum. Ubytovali jsme ji v domečku pro děti, který je teď ale spíš bouda.

Přišla "menší" návštěva

28. května 2013 v 19:59 | Karol Dee
Dějí se u nás zvláštní věci.


Máme nového člena rodiny

26. května 2013 v 18:49 | Karol Dee
Dočkala jsem se. Elfie je nádherné štěně. Hodná i zlobivá, akční i rozvážná...přesně jak to má být. Nemůžu se jí nabažit. Neuvěřitelně mi chybělo ranní bouřlivé vítání. A to nás zatím sotva zná. Vypadá to, že život s ní bude úžasný.

Vybírali jsme štěňátko

8. května 2013 v 17:59 | Karol Dee
O víkendu jsme absolvovali výlet za budoucím členem naší rodiny. Rodiče, já a mé dvě malé sestry. Cesta tam trvala hodinu a půl, dovedete si vůbec představit, jak jsou takové akce náročné? :D Každopádně jsem moc ráda, že jsme jeli. Dům jsme trefili správně a okamžitě jsme registrovali spoustu roztomilých bílých kuliček.

Bude to Elfie

28. dubna 2013 v 17:59 | Karol Dee
Rodinné debaty se rozproudily na plno. Kde bude mít boudu, kdo kdy bude venčit, co bude třeba zařídit...A já se tetelím blahem. Ve čtvrtek jsme se jeli podívat na fenku čuvače (vpravo). Náš známý, který se prací se psy živí, nám doporučil ještě jedno plemeno, o kterém jsme měli uvažovat; velkého švýcarského salašnického psa. Na toho jsme se tedy mrkli taky.


Přiletělo na nás nesmírně mohutné uslintané tele, které nás div neporazilo. Stačilo mi vidět otcův výraz a věděla jsem, že svého vytipovaného čuvače mám v kapse. Oproti tomu fenka čuvače Bella byla skutečně pěkná, přátelská a mírná. Měla jsem z toho opravdu radost. Všichni mě od čuvačů z různých důvodů odrazovali, ale já si stála za svým. Uvidíme, jestli se mi má tvrdohlavost nevymstí.

Přišel čas splnit si sen!

23. dubna 2013 v 18:09 | Karol Dee
To vloupání přišlo jako dar z nebes, vážně. Zásah mé šťastné hvězdy. Bezbochyby nejlepší zpráva roku 2013, který sice sotva začal, ale tuhle událost může sotva něco přebít. Někdo už možná tuší....

Fajn, chtěli nás vykrást, pech. Někdo nám v noci přeskočil plot a pokusil se vypáčit a poté rozbít dveře (které byly ovšem fungl nové a pevně zabezpečené, tudíž se to dotyčnému nepovedlo). Jediná škoda byly naštěstí jen ty dveře, dál se nedostali. Jenže zlodějům se nás podařilo dostatečně vystrašit. Paní policistka se s údivem otázala: "A proč nemáte psa?" Čímž u nás doma odstartovala hotovou lavinu.

Konečně, konečně, konečně je to tady! Pořídíme si hlídacího psa. Rozhodnutí padlo. Všichni v téhle rodině ví o psech kulové (což je ovšem mnohem lepší než předtím, ti sice věděli taky kulové, ale měli pocit, že dělají všechno správně), takže mi s radostí přenechají výchovu i výcvik. V praxi to znamená, že BUDU MÍT VLASTNÍHO PSA!!!

Jo, jasně, ne tak úplně, bude to opět rodinný pes. Jenže pevně věřím, že tady to bude úplně jiné než s Leonem. Vlastně jsem si tím naprosto jistá. Jistě vás zajímá, co to bude za plemeno, protože tohle zvíře se tu nejspíš začne objevovat nejčastěji. Momentálně je ve hře zlatý hovawart a slovenský čuvač. Já navrhla a podporuji čuvače, ale jsem ochotná ustoupit. Naprosto už jsem vyrostla z potřeby dupnout si nohou, takže ať je to cokoliv...bude to moje a bude to ňuňaté! :D Jo a taky to bude fenka.
 
 

Reklama