fotky

Jaro je smutné období

27. března 2017 v 22:19 | Karol Dee
Kvůli kočkám, samozřejmě. Kvůli jekotu nekastrovaných mrouskajících koček pod oknem za jinak příjemně teplé a pohodové noci. Kvůli představě sotva odrostlých koťat, kterým už se nafukují bříška tíhou mateřství. Kvůli lidem, kteří nad problémem zavírají oči a ohánějí se tím, že je to "přirozené". Možná. Ale je to humánní? Je humánní chovat domestikovaná zvířata a zároveň jim umožňovat nekontrolovatelné množení, které vede ke strádání, hladu, šarvátkám, nemocem a dalším důsledkům přílišného množství polodivokých zvířat živořících na ulici? Já si řekla A DOST. Dělám teď v rámci dobrovolné pomoci, co můžu. Posílám menší peněžní obnosy, dražím své věci ve prospěch neziskovek, zapůjčila jsem svou klec, aby posloužila některé venkovce na zotavení po kastraci...

Tak se to totiž dělá. Jsou zde lidi, kterým není stoupající stav koček lhostejný a vědí, že je to problém. Jednou takovou organizací je například Feliti kastruje. Jedná se o kastrační program. Nezisková organizace se snaží všelijakým způsobem získávat finanční prostředky, aby za ně mohla odchytávat a kastrovat venkovní kočky. Zvládají jak jednotlivé kočičky, které někdo přinese s prosbou o pomoc, ale vrhají se i na početné kočičí kolonie - oblasti, kde se shromažďují polodivoké venkovky, často proto, že je tam někdo krmí, mají zde přístřeší a podobně. Často se o taková místa dělí s lidkými bezdomovci. Však jsou bezdomovci všichni, jen různých živočišných druhů. No každopádně teď na jaře začíná vlna zabřezávání a porodů a brzy nás zaplaví nová generace koťat. Koťata jsou ještě roztomilá, když ale vyrostou dřív, než najdou domov, mají většinou pěknou smůlu a jsou z nich dospělé útulkové kočky, které už nikdo nechce. Proto je fajn zastavit tohle šílenství zavčasu, nebo aspoň omezit počet nechtěných koťat, co to jenom jde. Takže, pokud můžete, přispějte - třeba jen 20 Kč prostřednictvím Dvacky za dvacku. A nebo nepřispívejte, ono stačí, když nebudete množit. Své kočky kastrujte a nenechte je donekonečna rodit.
Apelování muselo ven. Od toho koneckonců ten blog mám, abych taky šířila kapku osvěty. :)

A teď vzhůru za konkrétními příklady kočiček, které už nejsou malinká koťátka, protože z toho jednoduše vyrostly - některé se dokonce narodily přímo v depozitu, a stejně o ně nikdo neprojevil zájem, a tak vyrostly, teď jsou dospělé a pořád jen čekají. Zase odbíhám! :D Fotila jsem už podruhé pro depozitum Cat World a všechna ta dnešní sluníčka jsou k adopci v Praze nebo v Berouně. :)
Asi krom té první, Olinky, ale kdo by vlastně chtěl obyčejnou černou kočku se zlomenou pánví?

Focení koček k adopci

13. února 2017 v 18:53 | Karol Dee
Chtěla jsem se svým volným časem naložit nějak smysluplně. Mám ho teď poměrně hodně. Rozhodla jsem se proto oslovit organizaci Cat World CZ s nabídkou, že jim budu fotit kočičky k adopci. Fotka totiž prodává a čím roztomilejší, tím lepší (tedy pokud nemluvíme o druhém extrému, smutné fotky ubohých zvířátek, která potřebují naši pomoc). Nemyslete si, že jenom proto, že nabízím focení zdarma, mi útulky a neziskovky chtějí urvat ruce. Já si to dříve myslela, ale pak jsem oslovila pár útulků a zjistila jsem, že vůbec nemají zájem něco vymýšlet, otravovat se s cizími lidmi a vůbec mi nějak vyjít vstříc. A to jsem si myslela, že já vycházím vstříc jim! Proto jsem ráda, že jsem našla Cat World, jehož zakladatelky si uvědomují sílu fotografií a to, že se můžou rychle rozletět po facebooku. Hned jsme se domluvili na návštěvě depozita, které mám shodou okolností kousek za domem.

V bytečku se nacházelo osm kočiček, část z nich v léčení, část čekající na majitele. Bohužel zde bylo dost málo světla a tak nejsem s výslednou kvalitou fotek úplně spokojená. Nicméně kočičky to svými kouzelnými kukadly kompenzují. Tak se pokochejte.To je fontána? A v ní se koupou kočky?

21. prosince 2016 v 19:52 | Karol Dee
Ježíšek nám na zvoneček zazvonil předčasně, pokud tedy s přimhouřenýma očima za Ježíška prohlásíme doručovatele z DPD. Přivezl nám dárek pro kočky. Ještě pár dní ležela krabice netknutá v obýváku, načež jsem si konečně připustila, jak absurdní je dávat dárek zvířatům pod stromeček, když jim to můžu dát hned a oni ho můžou začít využívat. Asi mě nějak zdrželo to kouzlo Vánoc, jindy by mě totiž ani nenapadlo řešit, kdy můj mazlíček dostane věc, kterou jsem mu koupila. Zvířecí narozeniny neřeším a Vánoce už vůbec ne. Tak jak je možné, že těm dvěma obludám něco pod stromeček kupuju? A ještě něco tak zatraceně drahého, jako je kočičí fontánka?

Jo a nemějte strach, nejen kočky mají předčasné Vánoce. Já si tak nějak nadělila nový objektiv, takže níže vás čeká nálož fotek - koho jiného, než těch dvou raubířů.


Mokrá Elfie znamená spokojená Elfie

6. dubna 2014 v 17:29 | Karol Dee
K ovcím by se náš ovčácký pes nepřiblížil, ale voda, to je něco jiného.


Rok utekl přesně jako voda. Právě dnes má Elfie své první narozeniny. Já je mám zítra, aspoň se to dobře pamatuje. Den, kdy jsme si ji pořídili, byl jedním ze zlomových dní v mém životě. Zní to jako strašné klišé, ale už je to tak, s jejím příchodem se doma změnila spousta věcí, názorů i přístupů. Celkově bych řekla, že nás v mnohém obohatila.

Lední medvěd na horách

9. března 2014 v 20:17 | Karol Dee
O víkendu se má relaxovat a co může být příjemnějšího, než krásnou slunečnou březnovou neděli vyrazit na menší výšlap. Zní to sice krásně, realita je ovšem trošku méně idylická. Cestování se psem, který nenávidí všechny dopravní prostředky, to není má představa o relaxu. Spíš je to má představa o odrovnání nervové soustavy. Nicméně musím zaklepat, do autobusu už ji dostanu a do vlaku třeba taky jednou vyleze po svých. :D


Kam jsme vyrazili možná někteří poznají, Ondřejník je v okolí jedna z nejoblíbenějších hor především proto, že skýtá krásné prostředí s úžasnými panoramaty a výšlap není nijak zvlášť náročný, do hodiny jsou nahoře i pomalejší rodinky s dětmi. Tomu samozřejmě odpovídá množství lidí a psů, jejichž potkávání se nevyhnete. To mi ale nevadí, většinou jsou všichni zúčastnění příjemní, psi si pohrají a dokonce se člověku může podařit pěkná fotka.

Bílým psům sníh sluší

14. února 2014 v 16:53 | Karol Dee

Fotit bílého psa na bílém podkladě je docela oříšek, ale pořád bych řekla, že je to lepší než fotit černého psa na sněhu. Kontrast je tak veliký, že to chce velmi pečlivou práci se světlem. No a vysvětlujte to tomu psisku :D

 
 

Reklama