fotky

Na kukandu za štěňátky výmarského ohaře

11. června 2014 v 20:47 | Karol Dee
Vzali jsme děti, psy, jídlo, dobrůtky, hračky, prostě všechno, co se s sebou bere na návštěvu, a vyrazili za neuvěřitelně roztomilými štěňátky. Pokud si dobře vzpomínám, neměla ještě ani dva týdny. Fakt, že jejich očička byla pevně zalepená, mi umožnil bez výčitek fotit s bleskem.


Sledovat štěňata je jedna z nejvíce relaxačních činností, jaké znám. Mají tak bezprostřední chování, založené v podstatě jen na pudech, a zároveň jsou tak roztomilá, že člověka mohou napadat jen pozitivní myšlenky. Stačí si párkrát pohladit jejich sametový kožíšek a sami se přímo rozplýváte.

Jsem teď psí portrétista

26. května 2014 v 20:09 | Karol Dee
Samozřejmě jde o pouhou nadsázku, ale jestli mám momentálně k nějakému povolání blízko, je to tohle. Už jen proto, že mi archiv zaplnily psí fotky, které se vyrojily kdoví odkud. Rozhodla jsem se o ně s vámi podělit, a ač toto není fotoblog, podle množství (jestli i kvality, to si netroufám tvrdit) dnešních fotek by to tak mohlo vypadat.


Při prvních známkách hezkého počasí jsem se vypravila na kamarádčin trénink agility a nafotila zde pár fotogenických pejsků. Bohužel světelné podmínky a mé vybavení příliš nepřály tomu, aby se mi vydařily akční fotky psů v pohybu. Moc bych si přála lepší objektiv, ten setový už mi přestává stačit. Jenže penízky nejsou a tak jsem se musela spokojit s psími portréty.


Výlet do Olomouce očima psa

22. dubna 2014 v 17:29 | Karol Dee
Jistě jste už slyšeli o tom, že pes vidí černobíle. A mnozí z vás už i slyšeli o tom, že to není pravda. V současnosti už vědci zjistili, že s psím viděním to tak jednoduché nebude. Ačkoliv nevnímají stejné barevné spektrum jako my, nedá se říct, že by byli barvoslepí. O tuto tématiku jsem se zajímala a dozvěděla jsem se, že vnímají převážně odstíny modré, žluté a samozřejmě šedé. Na základě toho jsem vytvořila jakousi dokumentaci našeho malého výletu psíma očima.

Mokrá Elfie znamená spokojená Elfie

6. dubna 2014 v 17:29 | Karol Dee
K ovcím by se náš ovčácký pes nepřiblížil, ale voda, to je něco jiného.


Rok utekl přesně jako voda. Právě dnes má Elfie své první narozeniny. Já je mám zítra, aspoň se to dobře pamatuje. Den, kdy jsme si ji pořídili, byl jedním ze zlomových dní v mém životě. Zní to jako strašné klišé, ale už je to tak, s jejím příchodem se doma změnila spousta věcí, názorů i přístupů. Celkově bych řekla, že nás v mnohém obohatila.

Lední medvěd na horách

9. března 2014 v 20:17 | Karol Dee
O víkendu se má relaxovat a co může být příjemnějšího, než krásnou slunečnou březnovou neděli vyrazit na menší výšlap. Zní to sice krásně, realita je ovšem trošku méně idylická. Cestování se psem, který nenávidí všechny dopravní prostředky, to není má představa o relaxu. Spíš je to má představa o odrovnání nervové soustavy. Nicméně musím zaklepat, do autobusu už ji dostanu a do vlaku třeba taky jednou vyleze po svých. :D


Kam jsme vyrazili možná někteří poznají, Ondřejník je v okolí jedna z nejoblíbenějších hor především proto, že skýtá krásné prostředí s úžasnými panoramaty a výšlap není nijak zvlášť náročný, do hodiny jsou nahoře i pomalejší rodinky s dětmi. Tomu samozřejmě odpovídá množství lidí a psů, jejichž potkávání se nevyhnete. To mi ale nevadí, většinou jsou všichni zúčastnění příjemní, psi si pohrají a dokonce se člověku může podařit pěkná fotka.

Bílým psům sníh sluší

14. února 2014 v 16:53 | Karol Dee

Fotit bílého psa na bílém podkladě je docela oříšek, ale pořád bych řekla, že je to lepší než fotit černého psa na sněhu. Kontrast je tak veliký, že to chce velmi pečlivou práci se světlem. No a vysvětlujte to tomu psisku :D

Šli tři psi

12. října 2013 v 17:59 | Karol Dee
Jaké to je, když tři lidi vezmou na procházku tři psy, kteří jsou navíc každý úplně jiný, jsem zjistila minulý víkend. Kamarádka chtěla mít památeční fotky své stařičké labradorky Bonny, já to využila jako příležitost po několika týdnech nečinnosti vyvenčit Leona a přítel vzal svou přerostlou fenku Jack Russel teriéra Casey.

Z pražské zoo nás to málem vyplavilo

6. června 2013 v 20:25 | Karol Dee
Já mám prostě štěstí. V životě jsem pořádně nebyla v Praze a proto se přítel rozhodl, že mi daruje výlet do našeho hlavního města k narozeninám. Termín jsme vybrali dlouho dopředu a proto jsme nemohli tušit, že se trefíme zrovna do chvíle, kdy začnou povodně. Zákon schválnosti opět zafungoval.


Ovšem v pátek jsme narazili na krásné počasí, takže jsme během několika pozdních hodin obešli co nejvíce důležitých památek, od náměstí před most až po katedrálu. Tam jsme se na chvíli zastavili a povečeřeli, protože už bylo vážně pozdě. Na jeden den jsme toho nachodili dost, ovšem to nás teprve čekala sobotní vycházka do Zoo Praha.

Záplava kytiček a já jsem dofotila.

30. dubna 2013 v 19:29 | Karol Dee
Občas vylezu z kutlochu, abych se prošla po zahradě a pořídila pár snímků. Momentálně oči (a tím spíš hledáček) přitahují kytky, kytičky, kytičinečky, květy, kvítky, pupeny, pupínky, lístky a lístečky a všechny možné jarní úkazy. Bohužel nemůžu najít nabíječku do foťáku. Z posledních sil vyplivl foťák pár snímků a konečná, vážení. Prohledala jsem kompletně celý pokoj. Doufám, že jsem ji nechala na chalupě, protože tisícovku na novou momentálně navíc nemám.

 
 

Reklama