fotky

Křeček námořníkem

15. února 2011 v 17:21 | Karoll
Pokoušela jsem se o jakési tématické fotky. Vypůjčila jsem si ségřina křečka džungarského, protoe je mnohem klidnější než ostatní hlodavci v rodině. Napadly mě fotky námořnické. Říkala jsem si, že to nebude tak těžké...
...ale samozřejmě to těžké bylo. Křeček nespolupracoval, pořád utíkal a schovával se. A když už zaujal nějakou pěknou polohu, foťák mi nechtěl naběhnout (vždycky po vyfocení snímku trvá několik dlooouhých sekund, než můžu znovu fotit).

Výsledek mého snažení je zde:

Chytit si slunce

7. února 2011 v 9:48 | Karoll
Včera jsem vyrazila na procházku se psem dřív než obvykle. Proč by taky ne, když jsou prázdniny?

Už když jsme vycházeli zahlédla jsem za stromy zapadající slunce. Foťák mě tížil v kapse. Zrychlila jsem, abych obešla stromy a viděla tu krásu. Popohnala jsem Leona a už jsme viděli tu krásnou hru barev. Ale bylo to tak daleko...

Foťák už vážil skoro tunu. Musím si to vyfotit! Jenže aby bylo něco vidět, musím na kopec. Zvážila jsem nejlepší trasu a začal závod s časem. Nebo spíš se sluncem... Jak jinak, Leon pořád zdržoval. Když jsem se ohlédla, zjistila jsem, že za námi je už tma. Musím to slunce chytit!

Škoda jen, že to nejde. Ale dřív, než zmizelo za obzorem, zachytila jsem alespoň částečně krásu okamžiku. Možná, že kdybych měla lepší foťák, vypadalo by to jinak... možná..


Krajina

14. listopadu 2010 v 11:17 | Karoll
Fotky jsem sbírala průběžně, ale většina z nich je z Jablunkova. Máme tam chalupu, občas tam jezdíme..na víkendy, krátké prázdniny... Některé jsou i z domova. Když jsem byla na procházce se psem, nebo byla ráno mlha...

Věřím, že...se umístím!

10. října 2010 v 20:26 | Karoll
Víkend jsem strávila na chatce v Jablůnkově.
S dědou jsme šli na houby, tedy tohle jsem tvrdila, ve skutečnosti jsem šla "lovit" snímky.
Tenhle les byl mnohem namakanější...a hlavně už tam byl podzim trochu znát. Věřím, že až pošlu některé z těchto snímků, poštěstí se mi alespoň umístit, když už nevyhraju.
Možná se divíte (určitě nedivíte, ale to je fuk), proč mi najednou přibylo sebevědomí. Viděla jsem totiž výsledky minulého kola a konkurence nebyla až tak velká, alespoň v jedné ze tří kategorií bych mohla zazářit.

Sólo pro kopytníky

20. září 2010 v 20:56 | Karoll
Poslední fotky z Ostravské Zoo.
Doufám, že velbloud je kopytník, to by byla pěkná ostuda.


Sólo pro vydry

15. září 2010 v 18:41 | Karoll
Do těchto zvířátek jsem se úplně zamilovla.
Naprosto dokonalá, roztomilá a zábavná stvoření.
Mají nový* výběh v Zoo Ostrava...

Sólo pro opice

10. září 2010 v 18:00 | Karoll
Nějak jsem pozapomněla na fotky ze Zoo. Skončila jsem u medvědů, teď jsou na řadě opičky.

Opice zajímají snad všechny návštevníky Zoologické zahrady v Ostravě. Děti jsou z nich nadšené..a konečně dospělí jakbysmet. Mezi opice lemur pravděpodobně nepatří (tipla bych poloopice, ale jistá si nejsem). Ale jsou to úžasná, roztomilá zvířátka. Jen mi je líto, že jsou tak zavření v těch klecích...

Sólo pro medvědy

31. srpna 2010 v 15:00 | Karoll
V zoo jsme zastihli komentované krmení medvědů ušatých. Opravdu nádherná zvířata, ty uši byly fakt boží :)
Před začátkem krmení medvědi chodili nervózně po výběhu. Pořád rázovali tam a zpátky, dovnitř a zase ven...

Výlet do Zoo

30. srpna 2010 v 13:06 | Karoll
 Klasika. Je léto, každý jezdí do Zoo. V naší nejbližší zoo (Ostrava) jsem už byla mnohokrát, trasy znám nazpaměť, ale vždycky mě něčím novým překvapí. Nové výběhy, cesty, pavilony..znáte to.
Tentokrát jsem foťák ukořistila pro sebe a fotila zvířátka. Nikdy dřív jsem si nevšimla, jaká je v Zoo konkurence- fotil snad každý. Připadala jsem si trochu méněcenná, se svým fotografickým "uměním"...ale kašlu na to. Každý jednou začíná, ne?
Fotek mám (jak jinak) víc než dost. Proto je rozsekám na několik článků, ale tenhle je hlavní.


Tak jdeme na to: každý se nejdřív zastaví u plameňáků. Kdo Byl v Zoo Ostrava, jistě rozumí.

Připravit, pozor..skok!

24. srpna 2010 v 11:45 | Karoll
Ty fotky měly být původně do fotosoutěže. Ale nepovedly se tak, jak jsem si to představovala...nicméně nejsou špatné. Líbí?


 
 

Reklama