Kešu

10 vět o mém psovi, které lidi nejčastěji říkají

26. října 2017 v 17:58 | Karol Dee
Co jsem si štěňátkovskou kuličku (to se jen tak říká, saluka nikdy kuličku nepřipomíná) dovezla domů, jako by mi vymizel veškerý volný čas. A taky to strašně letí. Kešu dneska slaví půl roku! Cože, kdy? A jak je možné, že o ní píšu teprve druhý článek, když už ji mám doma několik měsíců? Netuším, nevím, nestíhám!

Tak aspoň ve zkratce. Kešu je moc milé, ňuňací, pohodové, učůrané zvíře. Jo. Problém s dupáním v bytě odezněl tak nějak sám, už ze sebe zvládá dostat energii venku a nešetří si ji na doma. Občas si ale na doma šetří obsah močového měchýře. Tedy nešetří, venku se vyčůrá, ale za chvilku může zas. Takže teď je náš denní rytmus zcela ovládán tím, kolik asi moči má Kešu právě teď v zásobě. Často si představuji, kolik starostí by mi ušetřilo, kdyby nad ní permanentně visel ukazatel stavu nádrže, asi jako tomu bývá v počítačových hrách, kde se ukazuje třeba to, jaký má postavička hlad nebo jak moc je spokojená. Nicméně před třemi týdny jsme najeli na intenzivní anti-čůrací program a já doufám, že výsledek bude stát za to.Vzhledem k tomu čůracímu problému ji poměrně často někam vodím. Do parku, kolem domu, ale i do města, do školy, do vlaku, metra, tramvaje, do řeznictví, do restaurace...v podstatě všude, kam pes může. To aby nebyla zbytečně doma sama. No, a můžu říct, je to miláček lidu. Ani s bílou chlupatou Elfie jsem nesklízela tolik připitomnělých úsměvů a pomlaskávání. A co a její adresu lidé nejčastěji pronáší? Vybrala jsem top ten.

1. Jéééé, ta je krásná!

Tenhle bod asi nikoho nepřekvapí. Je krásná, roztomilá, rozkošná, elegantní, ladná...Asi si to nemyslí úplně každý, ale málokdo vám na potkání řekne, že máte podivně nohaté zvíře s malou hlavou. To si nechávají pro sebe.

Nový přírůstek, vysněné a dlouho očekávané štěně

20. srpna 2017 v 13:50 | Karol Dee
Je to tady, dámy a pánové, okamžik, který jsem očekávala tak dlouho, až jsem z něj sama začala být nervózní. Víc jak rok jsem se poohlížela po štěněti plemene saluki, obepisovala jsem chovatele a hledala a hledala. Jako obvykle jsem tu správnou nabídku objevila na facebooku (čím dál více chovatelů inzeruje právě tam). Příliš dlouho jsem se nerozmýšlela - fenečky byly ve vrhu tři, jednu si nechávala chovatelka doma a tak jsem si fofrem zarezervovala slečnu, ke které mě to táhlo víc. Dokonce, což mi udělalo strašnou radost, jsem mohla vybrat i jméno do PP, i když jen zčásti. Jsem na jména docela ujetá. :D Nyní vám ji konečně představuji, i když ji mám doma skoro dva měsíce - Carmel Cashew ana'ayiz arúH Delenimentum, podomácku prostě Kešu.

 
 

Reklama