Králík

Toníček, chudáček králíček

10. června 2012 v 18:48 | Karol Dee
Bobeček Toníček má nemocnou nožku.
A mnou cloumají vlny vzteku, protože ho nikdo nechce vzít k veterináři.

Už asi dva týdny na přední nohu nedošlapuje. Z matky vylezlo, že mu prý stříhala drápy a asi to trochu přehnala, protože tam měl pár kapek krve. Když jsem to slyšela, měla jsem chuť ji zaškrtit. OK, může se stát, ale tak snad když vidím, že na tu nohu odmítá stoupnout a očividně se něco stalo, seberu se a jedem na vyšetření! Ale ne, ona bude čekat, jak se to vyvrbí, s tím, že veterinář stejně nic neřekne a akorát budeme platit. :-!

Naštěstí jinak vypadá Tonda relativně v pořádku, aspoň po jiných stránkách.
Takže nějaké fotky....na té první je vidět ta tlapka.

Černé a chlupaté miminko

1. října 2011 v 17:34 | Karol Dee
Že mi foťák odepřel poslušnost už asi víte. Trochu mě zklamal, na druhou stranu - konečně volná! Už mám vyhlídnutou novou zrcadlovku. Buď pod stromeček, nebo ještě chvíli počkám a nechám si to jako bombovní dárek k patnáctinám. Noťas bude muset počkat. Jo, když už jsme u toho, právě nám zkratoval počítač. Je v opravně a uvidíme, jestli z něj vydoluji nějaká data. Jestli ne, bude v háji spoustu fotek. Nejvíc mě budou mrzet ty se třídou, které nejsou nikde zálohované. Jediné štěstí je, že jsem si v červnu vůbec poprvé zálohovala celou složku, takže nebudu úplně na nule. Ale stejně...

Trochu zavádějící nadpis, že? Samozřejmě mluvím o Toníkovi, našem polozakrslém králíkovi pochybného původu. Docela pěkně líná. Chtěla jsem toho nevděčníka vyčesat, ale naprosto vědomně mě pokousal a poškrábal, tak jsem ho nechala být.

Na to, jak málo se mazlí a nejradši ze všeho utíká, je tahle jeho nová oblíbená pozice dost zarážející. Teď nám nějak dospěl, máme za sebou pubertu. Za všechny jeho vylomeniny bych uvedla, že nám počural zeď. Několikrát.
O to překvapující je, že se nechá nosit jako mimi. Vydrží takhle asi deset minut, někdy dokonce usne. Vypadá taaak nevinně :D

Oblíbená četba králíka je fantasy

3. května 2011 v 18:48 | Karoll
V jedné z asi miliónu blogových soutěží, do kterých jsem se přihlásila, je úkolem vyfotit svého mazlíka, jak si čte.

Musím říct, že Toník je vášnivým čtenářem fantasy literatury. Třeba od Harryho Pottera se nemohl odtrhnout a hltal ho od prvního do závěrečného dílu. A nezůstalo to bez následků, od té doby si totiž myslí, že když někoho kousne, může beztrestně utéct - jako Prašivka.

S králíkem na procházce

30. března 2011 v 17:49 | Karoll
Venku máme jaro, a když už jsme si pořídili ty kšíry a vodítko, proč nevzít králíčka na procházku? Ovšem jen po zahradě, aby si trochu zvyknul. Předpokládám, že v létě už ho budeme mít venku každou chvíli...

Jen co jsem králíka nacpala do kšírů a připla ho na vodítko (odnesla jsem si jen lehce krvavý škrábanec), už jsme vyrazili ven. Nebo spíš já jsem vyrazila, že by Toník spolupracoval se říct nedá :)

Tonda králík v obležení

21. března 2011 v 10:43 | Karoll
Králíček je asi definitivně jmenován na Tondu, i když jsem se hodně snažila říkat mu Eliotte. Ale co, už je to náš Toníček-králíček.

Pořídili jsme mu nové kšíry a vodítko, ať ho můžeme vodit po bytě a v létě i po venku. Nedá se říct, že by se mu to nějak zvlášť líbilo. Ty kšíry ještě snáší, myslím, že nejsou tak nepohodlné. Horší vodítko. Nemůže se smířit s tím, aby ho někdo naváděl, kudy jít. Proto stávkuje, snaží se vykroutit, kouše vodítko...

Ušaté třeštiprdlo

22. října 2010 v 20:44 | Karoll
Malý černý králíček Eliott / Kvik / Toníček se už pěkně zabydlel. Už to není kulička chlupů do ruky, ale potřebujete hned dvě dlaně. Krom toho, že je větší, je snad ještě roztomilejší =)Králík už se zabydlel

5. října 2010 v 20:28 | Karoll
Eliott se začíná zabydlovat.
Dnes jsme podnikli výlet do zverimexu a nakoupili různé krmení, to abychm zjistili, co mu nejvíc chutná. Mám takové tušení, že nás všechny pěkně vypeče, když to nebude žrát....zatím totiž baštil jen spoustu pampeliškových listů.

Krom krmiva má králíček obrovskou klec, dlouhá asi metr a široká půl metru. Na patnácticentimetrového bobečka je to docela dost, úplně se v ní ztrácí.. zatím. Uvidíme, až vyroste.

 
 

Reklama