Naya a Pickwick

Co dělat, když se kočky perou

22. května 2017 v 19:31 | Karol Dee
Ne vždy probíhá soužití dvou koček harmonicky. V mnohých domácnostech se denně svádí souboje, jedna kočka napadá druhou, atmosféra by se dala krájet. Submisivnější kočka má potom psychické problémy a nelze se jí divit, když musí žít v neustálém strachu z napadení. My doma takovou situaci zažívali. Dnes už je to naštěstí minulostí. Chci se s vámi podělit o to, jak se nám podařilo kočky sblížit a mít tak klidnou domácnost a spokojené kočky.


Výcvik koček pro dokonalou fotku

14. září 2016 v 15:49 | Karol Dee
V novém domově jsme se zabydleli rychle. Kočkám to trvalo o něco déle, což jste si mohli přečíst i v přechozím článku o tom, jak kočka snáší stěhování špatně. Jakmile si ale zvykly, zdá se mi, že se jim tady líbí. Obzvlášť gauč a křesílka, na kterých tráví většinu dne. Povalují se v neskutečných polohách a já často sáhnu po foťáku, abych je zachytila. Jenže takové fotky mi nestačily. A k čemu vlastně mi nestačily? Nad gaučem nám tiše visel prázdný prostor. Místo jako stvořené pro obraz. Já měla však několik podmínek, které nebylo snadné splnit. Chtěla jsem, aby to byla moje fotka. A taky aby motiv byl blízký nám oběma. Ač jsme se snažili, nic srdcovějšího než kočky prostě není. Jak ale ty dvě nesnášenlivé mrchy dostat na jednu pěknou, ostrou fotku, která by se hodila do interiéru? Výzva přijata.

Stěhování s kočkami

8. srpna 2016 v 17:16 | Karol Dee
Stěhování je pro zvířata (i lidi!) vždycky velký stres, o kočkách se však říká, že ho nesou hůř než jiní mazlíčci. Za sebe musím toto tvrzení potvrdit. Původně jsem měla strach o potkany, protože pár týdnů před naším stěhováním jsme pomáhali u jiného a tam jedno zvířátko převoz nezvládlo, konkrétně to byl osmák. Samozřejmě že obavy byly liché, potkani celou dobu čumákovali, jestli bude něco k snědku, a když se ujistili, že opravdu nic, šli se zahrabat do peřin (myšleno starých triček, kterými jsem vyložila přepravku) a spali jako dudci, zatímco kočky vedle v přepravce synchronizovaně kolabovaly.


BARFování s kočkou aneb návrat k přírodě

4. listopadu 2015 v 20:01 | Karol Dee
Krmení domácích mazlíčků zažilo nedávno velkou revoluci. Módní vlna se pod tajemnou zkratkou BARF rozletěla po celém světě a přiměla mnoho majitelů psů a koček, aby se zamysleli, čím vlastně svoje mazlíky dosud krmili. A šíří se stále dál, až dorazila i do Pickwickovy mističky, který je blahem bez sebe. Co vlastně BARF znamená a proč se stal tak populárním? Je třeba ve zkratce zabrousit do historie, tedy uvědomit si, čím krmily zvířta naše prababičky a jejich babičky a babičky těch babiček. Většinou zbytky od stolu, mix všeho od výběrového domácího masíčka až po drobky z včerejších buchet. Pak přišel převrat - suché krmivo. Výroba granulí otřásla pejskařským světem, v zápětí se začaly řešit nutriční hodnoty a vyvážené poměry živin v každé dávce. Najednou z toho byla věda pro zasvěcené, a ti nezasvěcení prostě nakoupili, co jim přišlo pod ruku. Ovšem našli se tací, kteří granulím nevěřili, nevěřili, že je to pro masožravce to správné. Začali si říkat Born Again Raw Feeders - znovuzrození krmiči syrovou stravou. Syrové maso, maso a znovu maso, tak by se dal BARF shrnout.

Kočičí signály aneb Naya volá o pomoc

20. ledna 2015 v 15:44 | Karol Dee
Klidné soužití dvou koček v jedné domácnosti není ani v nejmenším samozřejmost. U psů to bývá snazší, zpravidla si mezi sebou vyjasní hierarchii a pokud oba tuto situaci přežijí, domácnost funguje harmonicky. Bohužel kočky nejsou smečková zvířata, ne v původní formě. Ale kočka domácí už je přeci jen domestikovaná a touží po společnosti člověka. Jelikož byla Naya nucena být občas delší dobu sama, rozhodli jsme se jí pořídit společníka, s čímž samozřejmě vyvstaly nové problémy.

Smraďoch úspěšně okoupán

3. července 2014 v 18:59 | Karol Dee
Kočky jsou mimořádně čistotná zvířata. Velkou část dne tráví olizováním své srsti, aby se zbavili všech nečistot. Pickwick se taky snaží - ovšem ne vždy to jde. Už jsem párkrát zmiňovala jeho problémy s motorikou. Už jsme si na to zvykli a zjistili, že je nekonečným zdrojem zábavy. Stinnou stránkou je, že velmi často zakolísá například při snaze zahrabat své bobky do podestýlky a dosedne přesně tam, kam nemá. A pak člověku strčí zadek před obličej, to dělá taky docela často. Takže jistě chápete, proč jsme se rozhodli pro koupel a zřejmě ne naposled.

Svůdnice šla pod kudlu

11. května 2014 v 20:20 | Karol Dee
Z našeho malého roztomilého koťátka už je velká, zdravá a poněkud vyspělá slečna. Člověk se ani nenaděje a už svádí nebohého kocourka, který vůbec neví, co se po něm chce. Nicméně pudy jsou pudy a z nebohého kocourka se stal kocourek chtivý stejně jako ta kočka, proto jsme se chopili iniciativy a oba separovali. Láskyplné mňoukání si tak mohli vyměňovat maximálně přes škvíru pode dveřmi.


Nicméně tento systém ae nejevil jako dobře propracované dlouhodobé řešení, protože kočky jsou potvory mrštné a při každé příležitosti otevření dveří se pokusily za svou láskou prosmýknout. Poradili jsme se tudíž s veterinářkou, kdy by bylo nejlepší Nayu vykastrovat a zbavit ji tak žalu z nenaplněné lásky a nás nervů z neustálých obav, aby se nám neokotila. Termín byl stanoven a pokyny uděleny.

Parťáci do nepohody aneb život se dvěma kočkami

2. dubna 2014 v 16:59 | Karol Dee
Každou chvíli je něco shozené, rozbité, rozkousané a ukradené a vždycky v tom má prsty aspoň jeden z nich. Naya a Pickwick se stali výbornou dvojkou lotrů, nezbedníků a výtržníků. To mám z toho, že jsem si tolik přála, aby se spřátelili.


Ovšem hlavní problém je vyřešen, totiž že Naya už netrpí samotou. Naopak, od doby, kdy si může vesele hrát s Pikwajzem, zapomněla na všechno ostatní a obzvlášť ke mně se chová, jako bych byla vzduch. Je to egoista v kočičím kožichu, nadutá sebevědomá potvora...neskutečný kontrast k dobrosrdečnému, nemotornému a pro změnu neskutečně vlezlému kocourovi.

Nayo, seznamte se, to je Pickwick. Sice sotva chodí, ale stejně ti změní život.

7. února 2014 v 19:03 | Karol Dee
No dobře, možná jsem při seznamování koček udělala pár začátečnických chyb, ale kdo měl sakra tušit, že to bude takový problém? Že vlastně nevím, co mám dělat, jsem zjistila ve chvíli, kdy jsem stála ve dveřích s jednou kočkou v přepravce a druhou otírající se mi o nohy. Začala jsem tedy tím, že jsem paní domu zavřela v koupelně.


Jak už jsem se zmínila v předchozím článku, trpí podle mě Naya neutuchající samotou, kdykoliv přítel na delší dobu odjede. Učinili jsme tedy razantní krok a o víkendu se dostavili do útulku. Předem jsme si vyhlídli Mourka. Půlroční mourovatý kocourek se mi moc líbil díky jisté jiskře v očích, přesvědčila jsem tedy přítele, že je to osudová volba. Jistě, byla zde poznámka o tom, že má Mourek problémy s motorikou, ale je velmi živý a hravý. Zasmáli jsme se tomu a usoudili, že nikoho jiného si Naya ani přát nemůže - sama je neskutečné nemehlo.

Prý že kočky nemají rády vodu

27. ledna 2014 v 19:31 | Karol Dee

Z našeho malého roztomilého koťátka, které tvrdošíjně žužlalo lidské prsty s úmyslem je ukousnout, roste zvídavá kočka. Její úmysl ukousat nám všechny prsty na ruce je pořád stejný, ale teď už má mnohem lepší vybavení. Naštěstí jde celkem snadno upoutat její pozornost takřka čímkoliv.
 
 

Reklama