Novinky

Škola, kroužky a zvířata

8. září 2011 v 19:16 | Karol Dee
Jde to vůbec dohromady?

Člověk si říká: nepořídím si zvíře, nemám na něj čas. Věřte mi, že každý ten čas má, jen musí oželit něco jiného - místo sezení na počítači, místo dívání se na televizi nebo místo čehokoliv jiného, jak trávíte svůj volný čas. Všechno se dá nakombinovat.

Osobně jsem zjistila, že přes prázdniny jsem se svým mazlům věnovala mnohem méně, než jsem chtěla - možná dokonce méně něž během roku. Je to divné, ani nedokážu říct, co jsem vlastně dělala.

No, školní rok je opět tady a zase to bude o něco náročnější.
K tomu šílenému rozvrhu (dvakrát za sebou na 7, případně odpoledky) mi přibyly ještě nějaké aktivity, tedy sporty a cvičák. Zítřkem končí můj "zkušební" týden, kdy jsem chtěla zjistit, jak to bude klapat. A jde to, jen teď nesedím na blogu (můžete si všimnout úbytku článků) a nečtu tolik knížek. Knížky si musím vynahrazovat ve škole, protože bez čtení bych dlouho nevydržela...

No, tak jsem si postěžovala.
Můžete mrknout na rozvrh, který jsem si udělala:

Chcete taky podobnou hrůzu? Možná si najdu skulinku a nějaký vám vyrobím...

Foťák se definitivně...odporoučel

27. srpna 2011 v 18:15 | Karol Dee

No, snad to tak definitivní není, protože nový mám slíbený až za půl roku. Samozřejmě je to moje smůla (chyba taky). Když fotku vyfotíte, objeví se takové šmouhy, jakoby z fotky stékala barva. Zatím se to ještě nestalo.
Je fakt, že foťák každou chvíli vymyslí něco nového - zčerná obrazovka, musíte na jednom místě zatlačit do objektivu. Někdy se nezapne, jindy se několikrát maximálně vysune a zasune, než se ustálí. Poslední hit mého křápu je, že se sice zapne, ale nevysune objektiv. Opět je potřeba zatlačit (na jiné místo) a následně přimáčknout spoušť... hotová alchymie. Ale je fakt, že ho to zatím vždycky přešlo (vzápětí však "vymyslel" něco nového). Já ale nemám prachy na nový foťák, tak se budu muset obejít bez něj.

Naposledy jsem tedy nafotila dovolenou. Za dva týdny v Chorvatsku mám asi 200 fotek, z toho asi třetina povedených, zbytek spíše nutný. Musím říct, že to byla celkem dlouhá doba a už se mi solidně stýskalo po všech mých zvířatech - hlavně po psech a Vivienne.
Mimochodem, druhého jdeme poprvé na cvičák, tak držte palce. A teď ochutnávka od moře:


Za tím rackem jsem plavala snad několik kilometrů. S foťákem nad hlavou.
A on si ze mně dělal akorát srandu, protože udržoval stále stejnou vzdálenost.


Na pláži.


Jeden z překrásných západů slunce.

Letní sestřih

5. července 2011 v 18:30 | Karoll
V létě je vždycky horko, ať už momentálně vypadá počasí jakkoliv, brzy udeří vlny tepla. Psi se v té době vždycky trápí, obzvlášť ti dlouhosrstí. Doporučuje se je na léto stříhat, alespoň ty nevýstavní. Rozhodla jsem se, že to zkusím. Nejsem žádná kadeřnice a ani to nemám do budoucna v plánu, ale psů mi bylo líto.
Ale těch keců, když jsem se zmínila doma! Ani nebudu citovat, jako co podle mamky bude Leon vypadat.

S tím jsem měla v plánu si pohrát, udělat mu slušivý sestřih...Jenže spolupráce naprosto nulová, takže jsem se spokojila s ostříháním zadní části těla. Prostříhala jsem kalhoty a úplně zaoblila zadek. Tam má jedno problémové místo, protože na něm vždycky leží, kůže se mu pod vrstvou chlupů zapaří a vzniká svědivý strup, který Leon vykousává. Kolem tohoto fleku jsem to tedy dost zkrátila, ale skoro to není poznat.

předtím...

potom:

Nevidíte změnu? Nevadí.

Počasí zvířatům prospívá

13. května 2011 v 19:01 | Karoll
Včera bylo nádherně, dneska krásně... jsem se zvířaty pořád venku. Všichni milují trávu a přírodu, stejně jako já. Dokonce jsem včera byla navštívit kámošku i s mými chlupatými miláčky. Ona si taky vytáhla křečky, osmáka...a papouška.

Úžasný model k focení, i když občas trochu nevrle klove. Vyhříval se na sluníčku a čas od času nás pozdravil stylem: "Ahoooj, Arrturrku!"Vyhodnocení soutěže

30. dubna 2011 v 13:02 | Karoll
Tak, konečně je to tu. Doufám, že se všichni soutěžící na vyhodnocení těšili :)
Trochu mě mrzí, že polovina lidí úkol nezaslala. Jediný, kdo se omluvil, byla Vysmátá.

Jak víte, čtvrté kolo bylo poslední. Pojďme se podívat, jak ho soutěžící splnili...

FOTOGRAFIE

6. Uzavřená
Zvíře: Německý ovčák Bety
finsilence.blog.cz

Hlásím přehlcení

28. dubna 2011 v 21:36 | Karoll
Teď se toho děje tolik, že nemám na nic čas. V půl desáté jsem se dostala k počítači a to ještě nemám ani pořádně obstaraná zvířata.

Skoro všechno se odvíjí od pořízení Vivienne, zařizovala jsem jí totiž novou klec. Kámoška mi půjčila svou po osmákovi, takže teď má Viv ideální rozměr klece. A že je velká! Samozřejmě se snažím ji co nejvíce zařídit. Navíc musím pěkně vyčistit ten box a připravit jej na použití.

Včera jsem jí dělala ten domeček a rozhodla jsem se o tom napsat článek do AK. Musím si na něj najít chviličku. Netuším, jak dlouho to může zabrat, ale s hodinkou počítám naprosto realisticky.

Nedávno jsem mělo tvůrčí náladu a mám rozpracované docela zajímavé křeččí video. Strašně mě štve, že už stačí přidat jen zvuk a já stále nemám na nic čas!!! Hryže mě to jako velký, černý a hnusný brouk uvnitř mé hlavy.

A pak je tu škola. Dneska jsem si například na poslední chvíli vzpomněla na čtenářský deník a v osm jsem ho začala psát. Báječné. A tím jsem si radikálně zkrátila čas, který měl být věnovaný Leonovi. K němu jsem se dostala tak v děvět, a i když bych už dávno měla dělat něco jiného (konkrétně umývat šnečí terárko), stejně jsem s Leonem zůstala venku alespoň tu půl hodinku.

Jo, musím ho zase vyčesat, stále líná. To taky sežere dvě hodinky. Už se těším.

A soutěž posouvám na víkend, uzávěrka v sobotu, kdy práce vyhodnotím. Je to proto, že jsem na soutěž úplně zapomněla. To jsem to organizátor, fakt. Teď už bych nestihla soutěžící oběhnout, aby práci zaslali, mám totiž jen 2 z 10.

Jenže koho to vlastně zajímá?
Asi jsem se spíš potřebovala vypsat.

Tady je pár jednoduchých fotek se šnečky (velký je africký, malý zahradní) pro oživení:A na Velikonoční pondělí nám prší

25. dubna 2011 v 17:41 | Karoll
Že začalo pršet u nás spolehlivě poznáte, když uslyšíte šílené kozí mečení. Tři kozí hlasy vydávají unisono naprosto nepřirozené zvuky, které se trochu podobá křiku dětí. Jeden by myslel, že tu někoho vraždíme. Chyba, je to jen déšť.

No a občas menší zahřmění v dálce. V tu chvíli můžeme slyšet škrábání Brentiných drápů na dveře. Já jsem zvědavá, co bude dál, takže jsem potichu a poslouchám (no dobře, možná se mi jen nechce vstávat). Slyším tedy skok na dveře, škrkání pacek o sklo a potom cvaknutí kliky. Mírné zaváhání. Dveře jemně zavržou. Cvak cvak. Cvak cvak. To jsou Brentiny drápky na podlaze. Slyším, jak se zastavila u mého pokoje a strčila hlavu do dveří.
,,Breny..."
Moc dobře ví, že tu nemá co dělat, a proto taky začne vrtět ocasem. Když jí řeknu, ať jde ven tváří se, že neslyší. Ale já si moc dobře všimnu, že trochu zapřela svaly, kdybych ji snad chtěla vyhnat. Nakonec ji nalákám do kuchyně, kde si lehne pod stůl. Dám jí tam vodu. Už si zvykla, potvora, že na bouřku zalézá domů.

Zato Leonovi déšť nevadí a na bouřku spíš štěká. Taky se bojí, ale snaží se ji zastrašit :)

3. kolo soutěže

19. dubna 2011 v 19:14 | Karoll
Toto je uzavření 3. kola a zadání posledního, čtvrtého úkolu.
Opět nám někdo odstoupil, a to Nikolas se Sakki. Myslím, že nikdo další se neozval. Jinak pár lidí úkol nezaslalo, někteří se omluvili, někteří ne. Moc mě mrzí, že musím některé vyloučit, ale pravidla byla jasná: dvakrát úkol nesplníš a letíš. Za neaktivitu tedy jsou diskvalifikováni:

1. LoveShy
Zvíře: jorkšír Enji

8. Morčáátkóó
Zvíře: Králík Muffínek

Teď máme 10 soutěžících, kteří se utkají v posledním kole. Nejdřív se ale podíváme, jak se poprali s tématem ,,Jsem komik".

FOTOGRAFIE:

10. Kei
Zvíře: sheltie Zak
aurantia.blog.cz


Hodnotím: Kvalitativně je to nádherná fotka. Dokonalá symbióza světla a stínů. Usměvavý pejsek je třešničkou na dortu. Jediné, co mi chybí, je jakási dynamika snímku. Toto téma se dá zpracovat akčněji. Nicméně fotka je opravdu velmi povedená.
Body: 18

Z nových hraček mají děti největší radost

11. dubna 2011 v 21:32 | Karoll
Tak tohle na mě platí taky. Konečně mi dorazil balíček z e-shopu.
Už jsem se nemohla dočkat.

Mimochodem, zjišťuji, že mám fatální nedostatek času. Když venku je tak pěkně... celý den jsem si hezky naplánovala, co budu dělat v tolik a v tolik hodin... docela mi to šlo, ale ztroskotala jsem na tom, jak dlouho budu venku. Abych vše stihla, měla jsem tam být půl hodinky.

Jenže já jsem zkoušela nový kartáč na Leonovi a krapet se to protáhlo. Česala jsem a hrála jsem si s ním, dokud mě nevyhnala tma a já si neuvědomila, že uběhlo dost času. A já stihla vyčesat akorát plece, což je smutné. Mimochodem, nový kartáč je báječný, přesně na ten typ srsti - dlouhá a jemná - který náš starý nezachytí.

Kromě kartáče dorazily i pamlsky, po kterých se Leon může utlouct. Olizoval se až za ušima. Taky tam mám nové hobliny pro křečky, s vůní, hmmm, malin. Vzala jsem hned dva balíky, nač troškařit. Ještě nějaké drobnosti, lignocel šnečkům a samozřejmě dropsy...
A nesmím zapomínat na nový domeček!

Vyjímá v terárku skvěle, je přírodní, vypadá jako hnízdo ze slámy. Má čtyři otvory, kterými mohou křečící libovolně prolézat a šplhat. Kdyby toho ti tupci aspoň využili! Vlezli do domku dvakrát a od té doby dělají, jako by nebyl. Pro jistotu jsem jim zabavila ruličku, doufala jsem, že ji přestanou využívat jako úkryt a dojde jim, k čemu hnízdo slouží. Marná snaha, ti dva blbečci se právě choulí v rohu.

Vyfotila jsem pár pěkných fotek... ale zrada! Nejdou mi přetáhnout. Mám vyfocený domeček i křečky. Škoda. Jen doufám, že to zítra půjde...
Ilustrace. Stará fotka, ještě s ruličkou...

Vyhodnocení 2. kola a zadání 3. úkolu

8. dubna 2011 v 15:54 | Karoll
Omlouvám se všem, kteří čekali na vyhodnocení už včera, spadl nám internet.
Yui se omluvila, že ze soutěže odstupuje pro nedostatek času. Bublinka mi napsala, že bohužel úkol nestihne zaslat a tři soutěžící se neozvali. Nevadí, mají stále šanci. No, zdá se, že vám budu muset trochu povolit termín, abych měla alespoň nějakou soutěžní účast... :)
Takže tady jsou práce na jarní téma:

FOTOGRAFIE:

3. Aďa-Zvířecí milovnice ♥
Zvíře: Křeček zlatý Oldřich (OLDA)
mikrofon.blog.cz

Focení jarních fotografií byla velice zábavné. Olda spolupracoval, ovšem jak kdy. Někdy tak krásné stál-pózoval, ale než se to vyfotilo ...Zná to snad každý, kdo fotí svého mazlíčka od pejska až po rybičky. Ovšem nakonec si myslím, že nějaké fotky se snad povedly.

Jaro se mi moc líbí. Normálně vstávám tak kolem sedmé hodiny večer,ale teď už kolem čtyř. Ani nevím proč, prostě už se mi nechtělo spát, ale měl jsem chuť kousat mříže. Také už jsem ochutnal jarní travičku. Je moc dobrá, dostávám ji každý den a vždy mi její chuť příjde lepší a lepší. Navíc teď můžu dostávat mnohem lepší ovoce a zeleninu, co není tak chemicky upravována, aby rostla. Hodně mi chutnají jahody, ale na čínské zelí či ledový salát nemají. Jaro je prostě skvělé období :-)

Hodnotím: Tato fotka je mnohem lepší než předchozí, práce s rozmazáním mi připadá přirozená a nenásilná. Kuře dělá úplně skvělé pozadí a spolu se zelenou barvou dokonale vystihují jaro. Fotku trochu kazí stíny na kraji, jinak je to moc pěkné.
Body: 18

6. Uzavřená
Zvíře: Německý ovčák Bety
finsilence.blog.cz

Hodnotím: Je to rozhodně originální a nápad zaostřit na kytku se mi líbí. Na druhou stranu je fotka jakoby šedá, prospěly by jí výrazější barvy, obzvlášť květinka by vynikla. Ještě mě malilinko ruší stromky v pozadí, ale výsledný efekt je víc než dobrý.
Body: 17

13. Moniska
Zvíře: fretka Kety
zviratka200.blog.cz

Hodnotím: Přijde mi to jako trochu beznápadová fotka. Obyčejná a nijak fotograficky zajímavá. Trochu to kompenzuje samotná fretka na procházce, což je trošku nevšední jev, což naštěstí zabraňuje úplné fádnosti fotky. V rámci možností vystihuje téma, škoda, že tam nejsou žádné barevné kytičky...
Body: 15

VIDEA:
Nedorazila žádná.

TEXTY:

5. Terka
Zvíře: jorkšírský teriér Rozárka
zzkusebniii.blog.cz
Náš pes krysařík...

Náš taťka vždy na začátku zimy objednává valník dříví. Obvykle jej přes zimu nespotřebujeme a čas od času nám zbude i něco na příští zimu. Nevýhodou těchto pozůstatků je, že je musíme každé jaro házet na kolečko a vozit na uskladnění do garáže, nebo na podpal k ohništi. Rozárka u toho samozřejmě nemůže chybět. Ne, že by nějak zvlášť pomáhala, spíše se jen plete pod nohy a chce, abychom jí házeli hračky.
Rozárka je jorkšírský teriér. Tito psi byli v jedenáctém století využíváni k lovu krys, potkanů a králíků. A tato genetická informace se zřejmě přenesla i na psíky současné doby.
Dříví na zahradě totiž neslouží jen k tomu, aby nás přes zimu zahřálo, nýbrž je i místem, pod nímž si na zimu staví své nory, myši. Tehdy jsem nakládala dříví do vozíku, když vtom začala Róza zuřivě hrabat pod několik kusů dřeva a zaslechla jsem dokonce i vrčení.
Rychle mi došlo, že se tam pod dřívím schovává myš a protože mne nic lepšího nenapadlo, okamžitě jsem těch několik kousků odházela. Ozvalo se zapískání, zavrčení a Rozárka držela v zubech šedivou myšku s velkýma ušima. Chudinka to nepřežila (ta myš). Tehdy nám tam vyběhly asi tři myši, z nichž dvě Rozárka, i přes naše protesty, zakousla a jedna nám úspěšně utekla. Samozřejmě jí po tomhle nepříjemném lovu čekala koupel.
Tak to vidíte, už nám to jaro opravdu přišlo, vylézají myši a slepýši a Rozárka mě zase honí po zahradě, pije vodu z jezírka a nedobrovolně pózuje před foťákem.

Hodnotím: Zajímavá kombinace obecného vypravování s dějem. Opravdu dosti spletitý útvar, docela se mi líbí. Možná by to chtělo trochu víc akce, nějaké překvapení, prostě něco nečekaného a originálního.
Body: 16

KOLÁŽE:
Koláží bylo nejvíce, bude tudíž větší konkurence. Pro lepší náhled klikněte.

2. Nikolas
Zvíře: zlatý retrívr Sakki
nickii.blog.cz/


Hodnotím: Koláž má dosti nezřetlné přechody, na první pohled člověk vidí spíš tři psy. Graficky sis s tím moc nevyhrála, za textem bych udělala nějakou záři nebo něco, aby byl lépe čitelný. Nicméně ta koláž krásně vystihuje jarní pohodu.
Body: 16

7. Alciellë
Zvíře: Pražský krysařík Myška
story-by-aknel.blog.cz


Hodnotím: Nikde nevidím Myšku... přečetla sis dobře zadání? Příště to udělej, ať ti neunikne nějaký další "detail". No, jarní atmosféru to vystihuje, fotky jsou pěkné. Ale koláž je z grafické stránky dost slabá. Příště bych ti doporučila zkusit spíš jinou formu práce.
Body: 13
10. Kei
Zvíře: sheltie Zak
aurantia.blog.cz


Hodnotím: Jednoduché a roztomilé. Ty fotky jsou boží, každá zvlášť je pěkná, ale takhle pohromadě vytvářejí jedinečný efekt. A sladění do fialova je uklidňující. Anglický nápis se mi líbí. Celkově mi to přijde trochu moc hranaté, všechno srovnané do obdélníku... chtělo by to trochu volnosti! :)
Body: 19
12. Vysmátá
Zvíře: kolie Laura
excentrique.blog.cz

Hodnotím: Moc se mi líbí kombinace barev, ty žluté doplňky jsou super. Dokonce sis dala i práci s háčky, což oceňuji. Text i fotografie jsou vtipné, graficky moc povedené. V tomto případě mě trochu ruší to pozadí s větvičkou... myslím, že by stačily ty bílé, grafické. A fotky ne tak kontrastní.
Body: 18

14. Jája
Zvíře: Malý hladkosrstý pinč Jasttynek
Pejsankov-vesnice.blog.cz

Hodnotím: Nápadově nejoriginálnější koláž, má vtip. Líbí se mi, jak je všechno veselé a barevné. Grafická práce není zrovna dokonalá, nevíc mi asi vadí ty objekty v pozadí. Že je to často nedotažené a kostrbaté vidíme všichni.
Body: 15

16. Hajdance (Dadek)
Zvíře: morče Jerry
hajdance.blog.cz


Hodnotím: Animace se mi moc líbí. Ty jarní a velikonoční motivy jsou pěkné, veselé. Fotky jsou všechny super. Některé přechody se mi líbily víc, některé míň, ale celkově na mě animace udělala moc hezký dojem. Bohužel jsi ji neodevzdal včas, tudíž ti budu muset strhnout celou polovinu bdů, které bys správně měl dostat. A dostal bys jich 17.
Body: 9 (já vím, není to přesná polovina, ale rozhodla jsem se zaokrouhlit)

3. úkol:

Tentokrát vám dám čas celých 10 dní a doufám, že úkol splní více lidí. Snažte se být vtipní a originální, až budete zpracovávat téma:

,,Jsem komik"

V dílku se samozřejmě musí objevit něco o vašem mazlíčkovi. Opět budete mít na výběr několik forem práce. Můžete fotit, kreslit, psát, dělat video nebo koláž.

VYBERTE SI FORMU ZPRACOVÁNÍ:

Fotografie: Žádné větší grafické úpravy nejsou povoleny, pravidla jsou stejná jako minule. Pokud chcete, můžete připsat pár slov ohledně fotografie, co znázorňuje nebo jak vznikla. Jo, a ať je na té fotce zvíře! :) Nezapomeňte připsat, jakou formu zpracováváte. Fotky posílejte na e-mail karol.dee@seznam.cz nejpozději do 18. dubna.

Video: můžete udělat video, které bude nějak souviset se zvířaty a tím, jak jsou vtipná. Fantazii se meze nekladou! Videa posílejte na e-mail karol.dee@seznam.cz nebo video nahrajte na nějaký server (Youtube, Stream) a zašlete mi odkaz nejpozději do 18. dubna.

Texty: Tady je spoustu možností, můžete využít jakýkoliv slohový útvar, stačí, ať souvisí s tématem. Fotografie nehraje roli, ale samozřejmě to čtenáři přiblíží obsah. Svá dílka posílejte na e-mail karol.dee@seznam.cz nejpozději do 18. dubna. A nezapomeňte připsat, jakou formu zpracováváte.

Koláž: Bude se skládat z několika fotografií, obrázků, kreseb, výstřižků...cokoliv vás napadne, může být dopněna textem nebo různými bublinami. Do této kategorie spadá i animace, tedy několik fotek za sebou. Pokud si vyberete animaci, dbejte na její kvalitu (žádné miniaturní práce). Počet fotek není omezen. Snažte se být originální a dbejte hlavně na grafickou podobu. Koláže pošlete na mail karol.dee@seznam.cz nejpozději do 18. dubna.

Kresba: Může být jak počítačová, tak ruční. Obrázek naskenujte nebo vyfoťte, pokud možno aby bylo vše dobře zřetelné. Opět stačí, aby obrázek jakkoliv vystihoval téma a bylo na něm zvíře. Své výtvory pošlete na mail karol.dee@seznam.cz nejpozději do 18. dubna.

Uzávěrka: 18. dubna (pondělí)

P.S: Anketa je jen nezaávazný průzkum, žádné hlasy se nesčítají.
 
 

Reklama