Reporáže z akcí

To nejlepší z Festivalu zvířat

3. října 2016 v 20:34 | Karol Dee
Akce jako tato se jen tak nevidí, ale rozhodně by se měla opakovat častěji! Konečně výhoda života v Praze - můžete si jen tak zajet na akci, kvůli které byste přes celou republiku sice nejeli, ale to ještě neznamená, že by za nic nestála. Naopak! Parádní přehlídka nejen všech možných zvířat, ale i všemožných útulků, depozit, charitativních organizací, neziskovek a skvělých nápadů na projekty, ale i lidí, odborníků, nadšenců, záchranářů i úplně obyčejných majitelů psů a koček. Nejdůležitějším posláním této události byla rozhodně osvěta veřejnosti. Osvíceni jste mohli být v mnoha směrech, například bylo všem na první pohled jasné, že psi typu bull nejsou krvežíznivé bestie a že útulkoví psi jsou úplně stejně cvičitelní jako ti vaši. Takové věci je lidem třeba neustále vysvětlovat. Je jasné, že na takto rozsáhlé akci každého zaujme něco jiného a logicky já mám jiné preference než třeba vy. Dneska to ale bude můj seznam toho nejlepšího a omlouvám se, že nezařazuji věci jako agility či dogfrisbee, které už jsem viděla mnohokrát, ale jinak divácky zajímavé to určitě taky je.


MR BCCCZ 2015

26. února 2016 v 15:15 | Karol Dee
Co to je za kód? Věrte nebo ne, existují na planetě i takoví lidé, kterým se při přečtení této zkratky rozsvítí oči. Nevím jak vy, ale já rozebírám zkratky ráda a zvlášť takovéhle. Když to vezmu odzadu - 2015 je jasné každému a CZ při troše mezinárodního vnímání taky. MR zná každý sporťák, je to samozřejmě mistrovství republiky. Zbývá jenom podivné BCC - a když vidíte, jakou fotku přikládám a na čím webu se vlastně nacházíte, určitě vám právě cvakl vypínač. Jasně, je to (bylo to) mezinárodní mistrovství v agility klubu border kolií 2015. Zbývá jediná otázka - co jsem tam sakra dělala? Vždyť borderky nesnáším a na běhání jsem moc líná. Lenost překoná snad jen jedna motivace a to jsou peníze. Jasně, byla jsem tam na brigádě. A že to byla brigáda!


zdroj: Kristýna Machková

Čertovský canicrossový závod

16. prosince 2015 v 21:18 | Karol Dee
Chov psů se stal synonymem nejen pro štěňátka a chovatelské stanice, ale i pro nezměrné množství aktivit, které lze se psem dělat. Můžete chodit na výstavy, učit psa triky, poslušnost, sportovat s ním. Jeden ze základních sportů je prostý běh, který už ale dávno prostý není. Dělí se na několik podskupin podle toho, kdo běží a kolik psů u toho je. Psa totiž můžete zapřáhnout téměř za cokoliv - kolo, koloběžku, trojkolku, sáně, běžky.. a nebo ho přivázat k sobě a makat spolu s ním. A tohle je canicross - běh se psem.

Rekonvalescence u oveček

10. října 2015 v 13:59 | Karol Dee
Závěrem? Elfie byla skvělá maminka. Nikoho nezalehla a o všechny prcky se příkladně starala. V půlce září se nám postupně všichni rozutekli. Odchovance Z Rodu Elfů byste našli v Pardubicích, Karviné, Frýdku-Místku, Hranicích,... Celé to odchovávání štěňat je náročná činnost a ne vždycky vše vyjde tak, jak si plánujete. Z původně sedmi drobečků jsme do nových domovů předali pouze šest, nejmenší klučina podlehl vývojové vadě. My jsme ho vypiplávali s vědomím, že v přírodě by nepřežil, a nakonec se ukázalo, že příroda ví moc dobře, proč co dělá. A taková je realita. O to větší radost nám přinesl zbytek té naší bílé chlupaté bandy, kteří nás velmi rychle hodili za hlavu a už se spokojeně rochní ve svých nových královstvích.


Přidala jsem se k Vlčím hlídkám, bláznům pobíhajícím po lese

18. listopadu 2014 v 17:59 | Karol Dee
Jestli jste nikdy o Vlčích hlídkách neslyšeli, nepřekvapí mě to. Já jsem na ně narazila na internetu, když jsem si vyhledávala dobrovolnické činnosti, které by mě mohly bavit. Tato jediná se zaměřovala na práci se zvířaty, konkrétně ochranu velkých šelem v Beskydech. Řekla jsem si, že by to mohl být dobrý odrazový můstek do budoucna, až budu studovat biologii a budou se mi hodit zkušenosti především z terénu.

Na farmě je jiný svět

14. července 2014 v 18:29 | Karol Dee
To je tak úžasný pocit, sedět po dlouhé době v sedle, mít šikovného koně, druhého po boku a společně klusat loukou. Vážně, ten, kdo nikdy neseděl na koni, by to měl rychle napravit. Já jsem si víkend v sedle užívala plnými doušky a odnesla jsem si toho opravdu hodně.

Čím vším se jde bavit na závodech v agility

1. června 2014 v 22:29 | Karol Dee
Není to tak dávno, co jsem vám předkládala své dojmy ze psí výstavy. V komentářích mimo jiné zaznělo i její srovnání se sportovní akcí. A věřte mi, že je co dávat do kontrastu. V určitých aspektech jsou tyto psí akce jako nebe a dudy - v jiných se ovšem až moc shodují. Na obou je totiž patrná soutěživost majitelů a neposlušnost psů.


Musím říct, že narozdíl od výstavy si neoficiální agility závody získaly mé sympatie. Atmosféra byla mnohem pohodovější, prostředí příjemnější. Divák jako já se sem může přijít pěkně odreagovat a myslím si, že závodníci to budou mít podobně, ač se od nich očekává mnohem víc.

Co čekat od výstavy psů

17. dubna 2014 v 17:29 | Karol Dee
V sobotu jsem měla možnost vůbec poprvé navštívit nějakou psí výstavu. Jednalo se o národní výstavu v Ostravě. Pokud i vás zajímá, jak to na takovém místě vypadá a co vás čeká jako návštěvníky, tady vám předkládám své dojmy.
 
 

Reklama