Vivienne

Nastal čas dát jí sbohem

9. února 2014 v 16:59 | Karol Dee

Konce jsou vždycky těžké, ať už se jedná o lidi nebo domácí mazlíčky. O to těžší to je, když je činitelem tak ošklivá nemoc jako rakovina. Vivi byla bojovník a je mi jasné, že sama by se jen tak nevzdala. Ale já už se na ni nemohla dívat, stravovalo mě pomyšlení, že trpí.

Nemám fotku, která by dokumentovala, jak špatně na tom byla, připadalo mi to příliš morbidní. Nádor byl obrovský. Místo chůze spíše balancovala na jeho okraji a kolébala se, protože se nedokázala dotknout podlahy oběma předníma nohama najednou. Bránil jí také v tom, aby si packami podávala jídlo do úst nebo se čistila. Chtěla jsem jí usnadnit krmení tím, že jí jídlo přidržím, ale ta potvora hamižná se nenechala a i v tomhle stavu se mi snažila vyrvat pamlsek z ruky a utéct s ním někam za roh. I v posledních chvílích mě dokázala rozesmát.

Zemřela bezbolestně. 20.1.2014 jsem ji nechala na veterině uspat.

Budu vzpomínat.
26. dubna 2011

Kdy máme právo vynést rozsudek smrti?

8. prosince 2013 v 17:59 | Karol Dee
Kdykoliv se někde probíralo téma, zda je vhodné nechat zvíře utratit, vždycky jsem byla jednoznačně pro. Pokud se zvíře trápí, je milosrdné jej utratit. Nikdy jsem ale neuvažovala nad tím, jak poznat, že zvíře trpí a kdy už je situace natolik vážná, že jediným správným řešením je smrt. Je rakovina jako taková důvod? Jsou příznaky stárnutí důvod?

Rakovina

15. října 2013 v 19:22 | Karol Dee
Když jsem nádor objevila, tupě jsem si pomyslela: je to tady. Potkani na rakovinu trpí. Umírají na ni velice často. Ne že by bylo snazší se s tím vyrovnat. Zakázala jsem si na to myslet do doby, než navštívím veterináře. Člověk ale jen těžko zabrání myšlenkám, které se občas vytlačí na povrch vědomí. Myšlenky typu "co když ji zítra ráno najdu nehybnou?"


Zařizování nové klece snadno a levně

10. září 2013 v 17:29 | Karol Dee
Jak zařídit zvířátku klec levně a (relativně) vkusně.

Problémy s okem

4. května 2013 v 17:59 | Karol Dee
Poslední dobou má Vivienne kolem oka stroupky, které vypadají jako zaschlá krev. Vždycky se objeví a po nějaké době zmizí. Nezdálo se mi, že by ji oko nějak bolelo nebo svědilo. Popravdě se mi příliš nechtělo letět k veterináři, navíc v době, kdy už jsem se k tomu rozhoupala, stroupky zmizely. Teď se to zhoršilo.

 
 

Reklama